Zamknij

LOT uruchomi nowe połączenie z Krakowa

Redakcja
02.02.2018 12:29
LOT uruchomi nowe połączenie z Krakowa
fot. Fotolia

Pod koniec kwietnia Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nową trasę z Krakowa do Budapesztu, a od lipca doda drugie bezpośrednie połączenie do Chicago. To aż dwie dobre wiadomości dla podróżujących. 

Pierwszy rejs LOT z Krakowa do Budapesztu wystartuje 28 kwietnia. Połączenie będzie realizowane przez 6 dni w tygodniu - codziennie z wyłączeniem czwartków - do końca sezonu letniego, czyli do 27 października. Samolot ma startować z lotniska w z Krakowie o godz. 7.55, a na Węgrzech wyląduje po godz. 9 rano. Rejsy powrotne, z Budapesztu do Krakowa, są zaplanowane są na 9.35.

LOT Airlines
fot. Piotr Matusewicz/East News

Kolejna dobra informacja od LOT to zwiększenie częstotliwości bezpośrednich lotów na trasie z Krakowa do Chicago - do dwóch w tygodniu. Od 5 lipca Dreamliner LOT będzie startował  z Balic w piątki o 12.40 i lądował w Chicago o 15.40 czasu lokalnego. Z Chicago pasażerowie wylecą w czwartki o 17.25, a wylądują w Polsce o 9.25 następnego dnia. Planowany czas przelotu to ok. 9 godzin.

LOT tłumaczy, że uruchomienie trasy z lotniska w Krakowie pozwoli pasażerom z południa Polski na wygodne przesiadki na nowe dalekie trasy LOT z Budapesztu. Przypomnijmy, że od 3 maja przewoźnik rozpocznie regularne loty z Budapesztu do Nowego Jorku (4 razy w tygodniu), a od 5 maja – do Chicago (2 razy w tygodniu). Loty do Chicago z Krakowa i Budapesztu odbywają się jednak w różne dni tygodnia, co zwiększy możliwość wyboru połączenia dla osób z Małopolski.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC