Zamknij

LOT uruchomił nową, daleką trasę. Z Warszawy do Delhi pięć raz w tygodniu

Nina Czochara
12.09.2019 09:47
Samolot LOT-u
fot. Wojtek Laski/East News

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły bezpośrednie połączenie z Warszawy do Delhi. Rejsy będą obsługiwane przez Dreamlinery pięć razy w tygodniu. Lot na trasie z Polski do Indii potrwa około siedmiu godzin. 

Według wstępnych planów rejsy Polskich Linii Lotniczych LOT z Lotniska Chopina w Warszawie do Delhi (Port lotniczy Indiry Gandhi) miały wystartować 17 września. Przewoźnikowi udało się  jednak przyspieszyć inaugurację połączeń. Pierwszy bezpośredni lot do Indii wystartował 11 września. 

LOT: z Warszawy bezpośrednio do Delhi

Bezpośrednie połączenia między stolicami Polski i Indii będą obsługiwane przez Dreamlinery Boeinga w wersjach 787-8 i 787-9. Rejs między Warszawą a Delhi, w którym maszyna pokona 5 271 km, potrwa 6 godzin 50 minut. W drugą stronę polecimy w 8 godzin. 

Maszyny LOT-u będą startowały z Okęcia o godz. 22.40 we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele. Loty powrotne, z Delhi do Warszawy, są zaplanowane na godz. 11.00 czasu lokalnego w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele. 

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły też specjalną promocję na rejsy do Indii do końca września, dzięki którym pasażerowie mogą polecić z Warszawy do Delhi w cenie od 2099 zł.

Delhi
fot. Pixabay

Zobacz także

Indie coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym

Przedstawiciele PLL LOT wyjaśnili, że Indie to niezwykle perspektywiczny kierunek azjatycki. Przede wszystkim indyjski rynek lotniczy dynamicznie się rozwija, jest to także siódma gospodarka świata i drugi pod względem ludności kraj na świecie. Indie są również niezwykle różnorodnym krajem – zarówno krajobrazowo, jak i kulturowo, co czyni go atrakcyjnym kierunkiem zarówno wśród Polaków, jak i innych mieszkańców Europy. 

W tym roku przewoźnik uruchomił między innymi bezpośrednie połączenie do Miami oraz do Libanu. W listopadzie odbędzie się pierwszy rejs z Warszawy do Sri Lanki - Kolombo.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Ryanair ogłosił nowy rozkład na lato 2020. W siatce 27 tras z 8 lotnisk w Polsce

•  Wizzair ogłosił 15 nowych tras z Polski. Na liście popularne kierunki wakacyjne

___

RadioZET.pl/NC