Zamknij

LOT uruchomił nowe połączenie z Warszawy. Loty aż sześć razy w tygodniu

Redakcja
25.05.2018 09:40
Kowno
fot. Fotolia

Od 21 maja pasażerowie mogą latać z Warszawy do Kowna, czyli jednego z lotnisk na Litwie. Połączenie ma być realizowane aż sześć razy w tygodniu. 

Pierwszy rejs LOT-u z Warszawy do Kowna wystartował kilka dni temu. Pasażerowie mają oprócz tego do wyboru rejsy do Wilna i Połągi.

LOT: z Warszawy do Kowna

Polski przewoźnik będzie latał ze stolicy do Kowna sześć razy w tygodniu (oprócz sobót). Z Lotniska Chopina w Warszawie samoloty startują o godz. 22.35, a lądują w Kownie o godz. 0.45 (czasu lokalnego). 

Z Litwy do Warszawy podróżujący mogą dotrzeć codziennie, oprócz niedziel. Wylot z Kowna odbywa się o 6.15, a lądowanie w stolicy o 6:25 (oczywiście po uwzględnieniu różnicy czasowej, czyli jednej godziny).

Rejsy odbywają się na pokładzie samolotu Bombardier Q400 z 78 fotelami w trzech klasach. Podróż między Warszawą i Kownem trwa ok. 1 godz. 10 minut.

To już trzecie połączenie LOT-u na Litwę

Jak tłumaczy Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT:

Zwiększenie naszej obecności na Litwie jest ważnym elementem konsekwentnie realizowanej strategii zakładającej konsolidację rynku lotniczego w Europie Środkowo-Wschodniej. Od teraz oprócz Wilna i Połągi otwieramy się także na Kowno będące istotnym ośrodkiem gospodarczym na Litwie. Jestem przekonany, że pasażerowie podróżujący z tego regionu Europy jeszcze chętniej skorzystają z naszej oferty połączeń dalekodystansowych: np. do USA, Kanady, Korei Południowej i Singapuru.

Kowno to zatem trzecie połączenie na Litwie dostępne obecnie w ofercie polskiego przewoźnika. W sezonie letnim LOT powrócił także z rejsami do Połągi nad Morzem Bałtyckim, dokąd lata sześć razy w tygodniu.

TE TEMATY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

• Ponad 50 nowych kierunków z lotnisk w Polsce. Szeroka oferta letniego rozkładu lotów

• Nowy tani przewoźnik w Polsce i nowość w siatce połączeń

___

RadioZET.pl/wp.pl/NC