Zamknij

LOT w sporze z Lufthansą. Chodzi o nowe logo niemieckiej linii lotniczej

Redakcja
20.12.2019 12:31
LOT w sporze z Lufthansą. Chodzi o nowe logo niemieckiej linii lotniczej
fot. Shutterstock

Polskie Linie Lotnicze LOT weszły w spór prawny z Lufthansą. Narodowy przewoźnik twierdzi, że nowe logo niemieckiego przewoźnika zbyt mocno przypomina to, którym posługuje się LOT. Postępowanie jest w toku. 

W ubiegłym roku Lufthansa zdecydowała się na rebranding, w ramach którego zrezygnowano m.in. z pomarańczowo-żółtego tła w logo na samolotach. Symbolem Lufthansy - podobnie jak w przypadku PLL LOT - jest żuraw. Podobieństwa między logotypami rzeczywiście uwydatniły się w momencie, gdy zmieniono tło na granatowe. Polski przewoźnik zauważa, że nowa identyfikacja Lufthansy jest zbyt podobna do tej, którą sama się posługuje.

LOT nie zgadza się na nowe logo Lufthansy

PLL LOT zdecydowały się złożyć sprzeciw w sprawie prawnej ochrony i rejestracji nowego znaku niemieckiego przewoźnika, powołując się na naruszenie prawa ochronnego obejmującego znak towarowy LOT-u. Narodowy przewoźnik argumentuje, że nowe logo Lufthansy może stwarzać ryzyko pomyłki i dawać nieuczciwą przewagę niemieckiemu przewoźnikowi nad polskim konkurentem.

- LOT zgłosił sprzeciw wobec rejestracji logotypu: ikony żurawia na granatowym tle statecznika samolotu. Z racji na dobro toczącego się postępowania nie komentujemy sprawy – powiedział Michał Czernicki, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT, cytowany przez portal "Rynek Lotniczy".

 Lufthansa również pozostawia sprawę bez komentarza, chociaż przyznaje, że jest w tej sprawie w kontakcie z narodowym przewoźnikiem. 

Zobacz także

Zagłosuj

Czy logo Lufthansy jest podobne do logo LOT-u?

Liczba głosów:

Charakterystyczny żuraw stał się oficjalnym logo Polskich Linii Lotniczych LOT w 1931 roku. Zostało ono zaprojektowane przez Lucjana Gronowskiego, absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Paryżu. Z kolei logo Lufthansy powstało w 1918 roku. Przez lata jednak nie budziło protestów, ponieważ odróżniało się nie tylko wyglądem żurawia wpisanego w okrąg, ale i charakterystycznym żółto-pomarańczowym tłem, na którym go umieszczano m.in. na ogonach samolotów.

Zobacz także

Źródło: flyfree.pl, 

___

RadioZET.pl/NC