Zamknij

LOT wydłuża zawieszenie połączeń międzynarodowych. Do kiedy wstrzymano rejsy?

Nina Czochara
19.05.2020 09:59
LOT - samolot
fot. Michał Adamowski/Reporter/East News

Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużają zawieszenie lotów międzynarodowych do 14 czerwca bieżącego roku - poinformował narodowy przewoźnik. 

Z powodu zamknięcia granic w wielu państwach na świecie, PLL LOT musiały przedłużyć zawieszenie lotów międzynarodowych. 

LOT: wstrzymane rejsy międzynarodowe

"W związku z aktualną sytuacją pandemiczną na świecie i trwającym zamknięciem granic w wielu państwach Zarząd PLL LOT podjął decyzję o odwołaniu wszystkich zagranicznych połączeń lotniczych do 14 czerwca 2020 roku" - napisano.

W związku z rozwojem pandemii koronawirusa LOT w lutym tego roku zawiesił swoje połączenia do Chin. Potem przewoźnik sukcesywnie ograniczał bądź zawieszał połączenia z niektórymi państwami m.in. z Włochami, czy USA. 10 marca przewoźnik poinformował, że zawiesił wszystkie swoje połączenia wykonywane z Polski i z Węgier. Od 15 marca LOT zawiesił wszystkie swoje loty w tym krajowe i zaczął realizować akcję "Lot do domu", w ramach której specjalnymi rejsami do Polski sprowadzono ponad 55 tys. rodaków przebywających za granicą.

Zobacz także

LOT wznawia połączenia krajowe

W poniedziałek LOT poinformował, że od 1 czerwca wznawia niektóre pasażerskie loty krajowe. Pasażerowie będą mogli skorzystać z połączeń realizowanych na osiem lotnisk w Polsce. Będą to loty: do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk; do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz raz dziennie z Krakowa do Gdańska. Nowa siatka połączeń obejmuje około 30 lotów każdego dnia.
Przewoźnik dodał, że w ramach wznowionej siatki połączeń, ceny biletów w jedną stronę bez bagażu będą rozpoczynać się od 99 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

• LOT wznawia połączenia i wprowadza nowe zasady. "Obowiązkowe maseczki przez cały lot"

• Powstał "Dekalog bezpiecznego turysty". Ma pomóc ograniczyć ryzyko zarażenia w podróży

Źródło: PAP

___

RadioZET.pl/NC