Zamknij

LOT wznawia dwie popularne trasy. Wróci m.in. hitowe połączenie na egzotyczną wyspę

27.10.2021 13:40
Samolot LOT
fot. Michal Adamowski/Reporter/East News

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o przywróceniu popularnych połączeń. Od 7 grudnia wracają bezpośrednie rejsy z Warszawy na Sri Lankę. Z kolei od 13 listopada narodowy przewoźnik wznowi loty z Lublina do Gdańska. Bilety na te połączenia są już dostępne w systemie rezerwacyjnym.

LOT wznawia kolejne połączenia, które zostały zawieszone z powodu ograniczeń wynikających z pandemii. Narodowy przewoźnik już wcześniej informował, że od grudnia przywróci bezpośrednie połączenie z Polski do Miami. Okazuje się, że to był dopiero początek dobrych informacji. Po długiej przerwie jeszcze w tym roku wrócą dalekie rejsy na Sri Lankę oraz krajowa trasa do Gdańska. 

LOT wznawia loty na Sri Lankę

W systemie rezerwacyjnym LOT-u pojawiły się loty z Lotniska Chopina w Warszawie na Sri Lankę (port w Colombo). Pierwszy rejs po pandemicznej przerwie zaplanowano na 7 grudnia. 

Trasa będzie realizowana trzy razy w tygodniu – we wtorki, piątki i niedziele. Podróż ma trwać 9 godzin i 15 minut. Wylot z Warszawy zaplanowano na 16.20, a lądowanie w Colombo na 6.05 następnego dnia. W czasie powrotu ze Sri Lanki samolot wystartuje o godzinie 8.05, by wylądować w stolicy Polski o 13.40.

Przypomnijmy, że połączenie na Sri Lankę zostało uruchomione w listopadzie 2019 roku. Bardzo szybko, bo już w marcu 2020 roku, trasa ta została jednak zawieszona z powodu pandemicznych restrykcji. 

LOT. Wracają krajowe rejsy z Lublina do Gdańska

LOT poinformował też, że od 13 listopada reaktywuje rejsy z Lublina do Gdańska. Do tej pory połączenie to było realizowane wyłącznie w miesiącach wakacyjnych. Od przyszłego miesiąca samoloty narodowego przewoźnika będą latały na tej trasie raz w tygodniu, w soboty. Rejs potrwa 1 godz. i 10 minut.

Wylot z Lublina jest zaplanowany na godz. 8.50, a przylot do Gdańska na 10.05. Podróż powrotna rozpocznie się o godz. 10.55, a lądowanie w Lublinie planowane jest na godz. 12.05. 

Ostatni lot na tej trasie ma odbyć się 26 marca 2022 roku. Niewykluczone, że realizacja krajowego połączenia zostanie przedłużona na okres wakacyjny. Najtańszy bilet na trasie z Lublina do Gdańska kosztuje obecnie 115 zł.