Zamknij

LOT wznawia rejsy do USA. Od grudnia będziemy mogli polecieć m.in. do Miami

22.09.2021 15:07
LOT wznawia rejsy do USA. Od grudnia będziemy mogli polecieć m.in. do Miami
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EASTNEWS

Polskie Linie Lotnicze LOT wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i przywracają bezpośrednie połączenie z Polski do Miami. Już od grudnia 2021 ponownie będziemy mogli latać na słoneczną Florydę. 

Ostatnio pojawiła się doskonała wiadomość dla wszystkich pasażerów, którzy stęsknili się za podróżami do Stanów Zjednoczonych. USA po kilkunastu miesiącach zamknięcia wreszcie otwiera swoje granice dla turystów. Pierwsi zagraniczni goście będą mogli udać się tu już na początku listopada.

W związku z otwarciem granic Polskie Linie Lotnicze LOT postanowiły przywrócić połączenie na Florydę. Ponadto w zimowym rozkładzie przewoźnika znalazły się także inne bezpośrednie trasy z Polski do większych miast USA.

LOT wznawia połączenia do USA

Jak informuje portal Fly4Free.pl, zawieszona tuż po wybuchu pandemii koronawirusa trasa z Warszawy do Miami zostanie przywrócona 10 grudnia. Na początek rejsy na Florydę realizowane będą trzy razy w tygodniu - w każdy poniedziałek, środę oraz piątek. 

Ale to nie wszystko. W zimowym rozkładzie lotów polskiego przewoźnika znalazły się także połączenia do innych większych miast USA. Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT, w rozmowie z portalem Fly4free.pl poinformował, że liczba rejsów do Nowego Jorku i Chicago będzie na poziomie połączeń z zimy 2019 roku.

Zdradził, że w nadchodzącym sezonie LOT będzie latać z Warszawy na nowojorskie lotnisko JFK codziennie. Z kolei połączenia ze stolicy Polski do Chicago realizowane będą aż sześć razy w tygodniu, a z Krakowa - w każdy poniedziałek. Co więcej, wystartują także rejsy z Warszawy do Newark w stanie New Jersey - będą się odbywać 3 razy w tygodniu. 

"W poniedziałek liczba wyszukiwań lotów do USA na naszej stronie wzrosła o 115 procent w stosunku do średniej, a we wtorek – o 177 procent" – dodaje w rozmowie z Fly4free.pl Krzysztof Moczulski.

Przypomnijmy, że USA otworzy granice dla obywateli krajów Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii, ale na pewnych zasadach. Po pierwsze wpuści do kraju jedynie zaszczepionych pasażerów. Ponadto podróżni będą zobowiązani także do wykonania testu na obecność koronawirusa. Badanie trzeba będzie zrobić na 3 dni przed lotem.

RadioZET.pl/fly4free.pl