Zamknij

LOT wznawia trasę z Polski. To idealny kierunek na krótki wypad

25.10.2021 14:31
LOT wznawia trasę z Polski. To idealny kierunek na krótki wypad
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EASTNEWS

Polskie Linie Lotnicze LOT właśnie ogłosiły wznowienie połączenia z Warszawy. Już w grudniu ponownie będziemy mogli polecieć do sąsiada Polski i spędzić u niego magiczny weekend. Szczegółowe informacje zamieszczamy poniżej.

Linie lotnicze LOT cieszą się ogromną popularnością - codziennie z ich usług korzystają dziesiątki turystów. Wpływ na to ma m.in. szeroka siatka połączeń polskiego przewoźnika. Właśnie ogłoszono, że już niebawem uruchomiona zostanie kolejna trasa. Jeszcze w tym roku będziemy mogli polecieć z Warszawy do sąsiada Polski.

LOT wznawia trasę z Polski. To idealny kierunek na krótki wypad

PLL LOT poinformował PAP, że po 21 miesiącach przerwy wznowione zostanie połączenie z Polski do ukraińskiego miasta Charków. Uruchomienie trasy z Warszawy zapowiedziano na 10 grudnia.

Z kolei ostatni rejs ma odbyć się 24 stycznia 2022 roku.

Naszą siatkę połączeń dopasowujemy do popytu i obowiązujących obostrzeń. Bardzo cieszymy się, że możemy wrócić do Charkowa i zaoferować połączenie w okresie świąteczno-noworocznym -przekazał PAP rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski.

Loty na trasie Warszawa-Charków realizowane będą trzy razy w tygodniu - (od 10 grudnia do 2 stycznia), cztery razy (od 3 do 16 stycznia) oraz znowu trzy razy w tygodniu (od 17 do 24 stycznia).

Zobacz także:  Indonezja chce szerzej otworzyć granice dla turystów. Podróżujących czeka jednak sporo restrykcji

Samoloty LOT-u będą startowały ze stolicy Polski o godzinie 22.50, by wylądować o 1.55 czasu lokalnego. Z kolei w drodze powrotnej maszyny narodowego przewoźnika będą rozpoczynać rejs z Charkowa o 5.15 czasu lokalnego. W Polsce natomiast planowo mają lądować o godz. 6.20.

Moczulski przypomniał, że ostatnie loty na trasie Warszawa-Charków odbyły się w marcu 2020 roku.

Charków to miasto położone w północno-wschodniej części Ukrainy. Jest jednym z największych ośrodków przemysłowych oraz kulturalno-naukowych w kraju. Znajdują się tam liczne zabytki, m.in. fragmenty XVII-wiecznych murów obronnych, Synagoga Tempel z początku XX wieku czy gmach Uniwersytetu z lat 1930–1932.

Zobacz także:  Tiktokerka pokazuje, jak umyć się na lotnisku. To nagranie podbija sieć

RadioZET.pl/PAP(Aneta Oksiuta)