Zamknij

LOT przywraca trasę po 13 latach przerwy. Będzie konkurencją dla Ryanaira

17.07.2020 09:18
Dublin
fot. Shutterstock

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że od 23 sierpnia uruchomią regularne połączenie z Warszawy do Dublina. Narodowy przewoźnik ostatni raz latał na tej trasie w 2007 roku. 

LOT dostrzega ogromny potencjał tej trasy – w komunikacie prasowym podano, że obecnie w samym Dublinie mieszka ponad 50 tys. osób polskiego pochodzenia. Według danych za 2019 roku liczba podróżujących między Polską a Dublinem wyniosła nawet 850 tys. osób.

LOT poleci z Warszawy do Dublina

Loty z Lotniska Chopina w Warszawie do Dublina wystartują 23 sierpnia i będą realizowane cztery razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i niedziele) boeingami 737-800 – informuje LOT w komunikacie.

Wyloty z Warszawy zaplanowano na godz. 14.35 z lądowaniem w Dublinie o 16.35 lokalnego czasu. Ze stolicy Irlandii samoloty wystartują o 17.50 lokalnego czasu z lądowaniem w Polsce o 19.50. 

– Bezpośrednie połączenie z Dublinem to ważny punkt w rozwoju zachodnioeuropejskiej siatki LOT-u. Ze względu na dużą liczbę mieszkających w Irlandii Polaków nasza obecność w tym kraju była tylko kwestią czasu – powiedział prezes LOT-u Rafał Milczarski, cytowany w komunikacie. – Jesteśmy przekonani, że z czasem z bezpośrednich lotów na wyspę chętnie skorzystają również pasażerowie z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej – dodał.

LOT od 15 lipca przywrócił kolejne kierunki w tym m.in. Londyn, Berlin, Pragę, Kijów, Frankfurt, Hamburg, Mediolan, Genewę, Istambuł, Belgrad i Tallin. W sezonie letnim LOT oferuje w sumie ponad 70 kierunków podróży i ponad 130 połączeń. W sezonie letnim LOT uruchomił około 130 nowych połączeń do 36 najbardziej popularnych europejskich lokalizacji.

Źródło: rp.pl