Zamknij

LOT z nowymi trasami z Polski. Na liście wakacyjny kraj, do którego wjedziemy bez testu na COVID-19

30.04.2021 13:40
LOT z nowymi trasami z Polski. Na liście wakacyjny kraj, do którego wjedziemy bez testu na COVID-19
fot. SHUTTERSTOCK

Polskie Linie Lotnicze "LOT" od końca czerwca 2021 uruchomią dwie kolejne trasy z Polski. Na liście znalazły się same hity. W wakacje będziemy mogli polecieć m.in. do Albanii, która od podróżnych nie wymaga testów na COVID-19 ani kwarantanny.

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o nowych połączeniach LOT-u, które mają zostać uruchomione 18 czerwca. W zestawieniu tras polskiego przewoźnika znalazły się wakacyjne kierunki, do których dostaniemy się z 6 polskich lotnisk. W wakacje będzie można polecieć m.in. do Gruzji, Bułgarii, Grecji czy na Majorkę. Jak się teraz okazuje, w czerwcu linie lotnicze uruchomią kolejne dwa połączenia z Polski.

LOT uruchamia nowe trasy z Polski. To wakacyjne hity Polaków

Za trochę ponad miesiąc LOT uruchomi dwie kolejne trasy z Katowic z lotniska w Pyrzowicach. W sezonie letnim będzie można polecieć do Podgoricy, stalicy Czarnogóry oraz do Tirany, stolicy Albanii.

To drugie połączenie szczególnie może zainteresować polskich turystów. Wszystko za sprawą dogodnych warunków wjazdu i wyjazdu z kraju. Obecnie Albania nie wymaga szczególnego zezwolenia na pobyt. Turyści nie muszą odbywać kilkunastodniowej kwarantanny, ani przedstawiać przy wjeździe negatywnego wyniku testu w kierunku COVID-19. Trzeba liczyć się jedynie z obowiązującymi w tym miejscu aktualnymi restrykcjami.

Jak podaje portal Fly4Free.pl, połączenie z Katowic do Tirany ma zostać uruchomione 21 czerwca i będzie realizowane do 27 września. Loty mają odbywać się raz w tygodniu - w każdy poniedziałek. Wylot z lotniska Pyrzowice planowany jest o godzinie 6:00 rano. Z kolei lot powrotny z Albanii ma odbywać się o 21:55. 

Jeśli chodzi o połączenie z Polski do Czarnogóry, to trasa wystartuje 24 czerwca i będzie realizowana do 28 października. Do Podgoricy będzie można latać raz w tygodniu - w każdy czwartek.

RadioZET.pl/Fly4Free.pl