Zamknij

LOT zapowiada nowe, dalekie trasy. Polecimy z Krakowa do Nowego Jorku

Nina Czochara
19.09.2019 11:41
Samolot LOT
fot. Flickr

Linie PLL LOT ogłosiły uruchomienie w przyszłym sezonie letnim połączenia z Krakowa do Nowego Jorku na lotnisko Johna F. Kennedy’ego. Przewoźnik zapowiedział też zwiększenie liczby rejsów do Chicago.

O nowych połączeniach poinformowali w oficjalnym komunikacie polski przewoźnik oraz krakowskie lotnisko: - Cieszymy się z nowego połączenia z Krakowa do Nowego Jorku, nasi pasażerowie długo na nie czekali - powiedział cytowany w nim prezes Krakowa Airport, Radosław Włoszek. - Nowe połączenie jest szansą dla naszego regionu na rozwinięcie relacji biznesowych i turystycznych - dodaje.

LOT ogłosił nowe trasy z Krakowa 

Nowe połączenie LOT-u z Krakowa do Nowego Jorku ma wystartować od 3 maja 2020 roku (połączenia będą obsługiwane w niedziele). Ze stolicy Małopolski samolot wyleci o 18.45, a w Nowym Jorku wyląduje o 22.30. Lot powrotny z Nowego Jorku odbędzie się 00.15 z lądowaniem w Polsce o 14.50. 

Nowy Jork
fot. pixabay

Ale to nie koniec dobrych wiadomości od linii LOT. W przyszłym sezonie letnim liczba rejsów z Krakowa do Chicago wzrośnie z obecnych trzech do pięciu w tygodniu. Dreamlinery LOT-u będą wylatywać z Krakowa we wtorki, środy, w piątki, soboty i niedziele o godzinie 12.20, a lądować w Chicago o 15.30. Loty powrotne odbędą się w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty o godzinie 17.25 z lądowaniem w Krakowie o 9.35 następnego dnia.

W tej chwili LOT lata do 5 miast w Ameryce Północnej — na dwa lotniska w Nowym Jorku, do Miami, Chicago, Los Angeles oraz kanadyjskiego Toronto. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Ryanair ogłosił nowy rozkład na lato 2020. W siatce 27 tras z 8 lotnisk w Polsce

• LOT uruchomił nową, daleką trasę. Z Warszawy do Delhi pięć razy w tygodniu

• Wizzair ogłosił 15 nowych tras z Polski. Na liście popularne kierunki wakacyjne

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC