Zamknij

LOT zawiesza popularne trasy z Polski. Wrócą dopiero w przyszłym roku

01.10.2020 13:23
LOT samolot
fot. Michal Adamsowki/Reporter/East News

LOT, mimo zniesienia zakazu lotów do Francji i Hiszpanii, nie planuje na razie wznawiać połączeń do Barcelony i Nicei. Loty na tych trasach zostaną wznowione najprawdopodobniej w marcu 2021 roku. 

Jak podaje portal Fly4Free, Polskie Linie Lotnicze LOT nie zamierzają na razie wznawiać połączeń do popularnych turystycznie miast w Hiszpanii i Francji. 

LOT zawiesza trasy do Barcelony i Nicei na dłużej

Początkowo loty do tych europejskich miast były zawieszone do 25 października, ale teraz w systemie rezerwacyjnym widać, że wrócą dopiero w marcu przyszłego roku. 

– W obecnej sytuacji to raczej kierunki sezonowe – powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik LOT, w rozmowie z Fly4free.pl.

Zawieszone połączenia z Barceloną i Niceą nie oznaczają jednak, że narodowy przewoźnik nie poleci w ogóle do Hiszpanii i Francji. Regularne loty do tych dwóch krajów zostaną wznowione 6 października. Będą to jednak tylko dwa połączenia - z Warszawy do Paryża (8 połączeń tygodniowo) i z Warszawy do Madrytu (2 razy w tygodniu). 

LOT przypomina, że jego pasażerowie mogą teraz bez dodatkowych opłat zmienić datę i kierunek lotu w ramach swojej rezerwacji (dowolną liczbę razy). Dotyczy to biletów zakupionych w okresie od 10 września do 31 grudnia 2020 na wszystkie połączenia LOT-u, w każdej dostępnej taryfie (również najtańszej opcji saver). 

ZOBACZ TAKŻE: LOT znosi opłatę za zmianę w rezerwacji biletów na wszystkich trasach

Zniesiony zakaz lotów do Francji i Hiszpanii

Od 30 września do 13 października obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Zakaz lotów obejmuje 29 państw - na nowej liście nie ma m.in. krajów UE oraz Strefy Schengen. 

Na liście znajdują się: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Bahrajn, Izrael, Katar, Kuwejt, Libia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Argentyna, Chile, Ekwador, Indie, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Paragwaj, Peru, Trynidad i Tobago, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Oman oraz Bahamy.

Źródło: Flyfree.pl