Zamknij

LOT ogłosił nową trasę z najmniejszego lotniska w Polsce. To popularny kierunek wakacyjny

09.06.2021 11:16
LOT - samolot
fot. Michal Adamowski/Reporter

LOT uruchomi nową wakacyjną trasę. Od 4 lipca ruszy połączenie z Zielonej Góry do Rijeki w Chorwacji. Bilety w promocyjnych cenach są już dostępne w sprzedaży. 

Polskie Linie LOT w ostatnim czasie coraz mocniej rozbudowują letnią siatkę lotów. Niedawno narodowy przewoźnik poinformował, że w wakacje uruchomi nową trasę ze Szczecina do Rijeki. Okazuje się, że to nie koniec dobrych wiadomości. Na początku lipca wystartuje z kolejnym połączeniem, tym razem z najmniejszego lotniska w Polsce.

LOT. Nowa trasa z Zielonej Góry do Rijeki

Nowa trasa z lotniska Zielona Góra-Babimost do Rijeki zostanie uruchomiona 4 lipca. Połączenie ma charakter sezonowy – będzie realizowane do końca września.

Loty będą odbywały się raz w tygodniu. Z Polski samolot będzie startować o godz. 16.20, z lądowaniem w Chorwacji o godz. 18.15. Lot powrotny z Rijeki zaplanowano na 19.05 – w Zielonej Górze maszyna PLL LOT wyląduje o godz. 20.55. 

Bilety są już dostępne w sprzedaży. Za podróż w obie strony można zapłacić nawet 150 złotych. Warto jednak pamiętać, że w zależności od terminu lotu ceny biletów mogą się nieco różnić. 

Jak podaje portal Fly4freem, nowe połączenie z Zielonej Góry to duże wydarzenie dla lotniska Babimost, bo przez lata jedyną trasą w siatce połączeń tego portu było połączenie z Warszawą, obsługiwane przez LOT. Władze samorządowe podkreślają, że to nie koniec nowości – w planach jest jeszcze uruchomienie połączeń na Ukrainę oraz do Skandynawii.

Źródło: LOT, Fly4free.pl