Zamknij

Lądowanie na lotnisku Grenlandii. Niesamowite nagranie z kokpitu [WIDEO]

Redakcja
30.01.2019 11:26
Lądowanie na Grenlandii
fot. Facebook/Malik Niemann

Pilot linii Air Greenland nagrał moment lądowania na lotnisku Maniitsoq na Grenlandii. Wideo z kokpitu, ukazujące niesamowity, biały krajobraz jednego z najzimniejszych miejsc świata, robi ogromne wrażenie. 

Wideo zostało nakręcone na pokładzie Dash-8 linii Air Greenland. Twórcą nagrania był Malik Niemann, pilot helikoptera lądującego na Grenlandii. 

Grenlandia podziwiania z kokpitu [WIDEO]

Materiał z kokpitu helikoptera, lądującego na grenlandzkim porcie lotniczym Maniitsoq, wygląda tak, jakby został nakręcony w odległej galaktyce. Niektórzy z komentujących porównywali ten widok do scen z "Gwiezdnych wojen".

Pilot maszyny, w rozmowie z "Daily Mail", powiedział, że początkowo miał wylądować na lotnisku Nuuk, ale z powodu złych warunków pogodowych został zmuszony do wybrania lotniska Maniitsoq. Większość internautów była zachwycona widokami oświetlonego krajobrazu śnieżnej Grenlandii, inni zwrócili uwagę na niezwykłe umiejętności pilota. "Jeden z najlepszych filmów z lądowaniem, jakie widziałem - dobra robota" - napisał jeden z użytkowników. 

Nagranie skomentował też inny pilot, Patrick Smith: "Pas startowy na tym lotnisku ma mniej niż 1000 metrów. To wyjątkowo "krótki" pas dla każdego rodzaju komercyjnego portu lotniczego". 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: Dailymail.co.uk

___

RadioZET.pl/NC