Zamknij

Jak upolować tanie wakacje? 6 sposobów na Last Minute

Redakcja
22.08.2018 13:10
Last minute
fot. Shutterstock

Szukasz tanich wakacji? Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się oferty Last Minute, czyli wycieczki w obniżonej cenie. Jak szukać tanich wczasów i nie dać się oszukać? Przedstawiamy 6 sprawdzonych porad i sposobów na Last Minute. 

Chcąc upolować dobrą, tanią ofertę Last Minute, trzeba uzbroić się w cierpliwość i być naprawdę czujnym. Oto kilka przydatnych wskazówek, jak szukać i odnaleźć atrakcyjne Last Minute.

1. Poznaj zasady Last Minute

Czym jest Last Minute? To oferty, które pojawiają się na kilka lub kilkanaście dni przed wylotem. Są to zwykle wycieczki, których nie udało się sprzedać lub z których ktoś w ostatnim momencie zrezygnował.

Tutaj duże znaczenie mają prawa podaży i popytu. Jeśli nie znaleźli się chętni na lipcową wycieczkę (a przelot był wyczarterowany przez biuro podróży na początku roku), to pod koniec czerwca wycieczka musi być w atrakcyjnej cenie, aby skusiła potencjalnego klienta. 

Nie jest oczywiście regułą, że dana wycieczka będzie najtańsza dzień przed wylotem. Zdarza się tak, że cena danej oferty na tydzień przed wylotem jest niższa niż na dwa dni wcześniej. Duże znaczenie przy końcowej cenie Last Minute ma kierunek, termin wylotu oraz to, jak bardzo danemu touroperatorowi zależy na tym, aby sprzedać wycieczkę. 

Zobacz także

2. Rezerwuj w tych terminach

Wycieczek w okazyjnej cenie można szukać tak naprawdę przez cały rok. Kiedy możemy spodziewać się największych obniżek cen? 

  • W okresie od maja (po majowym weekendzie) do połowy czerwca dużym zainteresowaniem cieszą się kierunki europejskie. Niezwykle popularne są greckie wyspy, m.in. Kos, Kreta, Rodos i Zakynthos. Ceny 7-dniowych wycieczek rozpoczynają się od 800 złotych/osobę.
  • Od początku roku do marca warto polować na oferty wycieczek egzotycznych. Można znaleźć naprawdę ciekawe oferty wycieczek do Kenii czy Dominikany.
  • Przed świętami Bożego Narodzenia oraz okres tuż po Nowym Roku. Jest to związane z faktem, że w tym czasie większość osób spędza święta w kraju i nie może sobie pozwolić na to, aby tuż przed Wigilią wrócić do domu. Popularne są kierunki europejskie, np. Wyspy Kanaryjskie, jak również Turcja czy Egipt.

Zobacz także

3. Bądź czujny i śledź oferty przez internet!

Gdzie znaleźć najlepsze oferty Last Minute? Odpowiedź jest prosta — w internecie. Na początek warto przejrzeć oferty biur podróży umieszczane na ich stronie internetowej. Bardzo często biura wrzucają też informacje o aktualnych promocjach na swoich profilach w mediach społecznościowych. Trzeba trzymać rękę na pulsie, bo oferty na tanie wakacje bardzo szybko się rozchodzą.

Rodzina na wakacjach
fot. Shutterstock

4. Korzystaj z „alertów last minute”

Niezwykle przydatne są tzw. alerty last minute, w którym określamy nasze „wakacyjne wymagania”, a gdy tylko pojawi się oferta spełniająca nasze warunki, zostaniemy powiadomieni o tym mailowo. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco z atrakcyjnymi cenowo ofertami. 

Zobacz także

5. Nie daj się zwieść!

Oferta Last Minute kilka miesięcy przed wylotem? To nie jest Last Minute. Często biura podróży próbują sprzedać wycieczki na lipiec już na początku roku, reklamując to jako tzw. Lasty. Dlaczego? Aby stworzyć wizję oferty w super atrakcyjnej cenie. Ale nie dajmy się zwieść. Te same oferty mogą być za chwilę tańsze nawet o kilkadziesiąt procent. 

6. Pamiętaj o swoich prawach

Warto zapamiętać, że prawa kupującego wycieczkę w ostatniej chwili są takie same jak osoby kupującej pełnopłatne wycieczki. Nie dajmy sobie wmówić, że Last Minute ma inny regulamin lub biuro nie gwarantuje, iż wycieczka dojdzie do skutku. Last Minute to normalne wakacje, a od standardowej oferty różni je po prostu cena — niższa i atrakcyjniejsza dla podróżujących. 

Przeczytaj także: 

• Ceny wakacji Last Minute mocno spadają. Nowe zjawisko na rynku turystycznym

• Co spakować na wakacje? Poznaj listę 10 rzeczy, które warto zabrać na urlop

RadioZET.pl/NC