Zamknij

Lecisz do Izraela? Przygotuj się na dopłatę za bagaż podręczny

Redakcja
17.01.2018 10:12
Lecisz do Izraela? Przygotuj się na dopłatę za bagaż podręczny
fot. Flickr

Linia Ryanair umożliwia bezpłatne przewiezienie dwóch sztuk bagażu podręcznego – mniejszego na pokładzie, większego w luku bagażowym. Czy aby na pewno tak jest? Okazuje się, że te zasady nie obowiązują na połączeniach z i do Izraela. A to wiąże się z dodatkowymi opłatami. 

Linia Ryanair od 15 stycznia 2018 roku wprowadziła nową politykę bagażową. Teraz bezpłatnie na pokład samolotu zabierzemy wyłącznie mniejszy bagaż podręczny (o wymiarach maks. 35x20x20 cm), większy zostanie odebrany przy bramce i przewieziony w luku bagażowym.

Jak poinformowali sami pasażerowie, te zasady nie obowiązują osób podróżujących do oraz z Izraela. Od poniedziałku (15 stycznia) na forach internetowych i portalach społecznościowych zaczęły pojawiać się wpisy oburzonych pasażerów. Jeżeli mieli ze sobą drugi, większy bagaż podręczny to musieli zapłacić za nadanie go do luku, a opłata wynosiła 25 euro (około 104 zł) przy stanowisku odprawy lub 50 euro (około 208 zł) na lotnisku. Przewoźnik tłumaczy sytuację "dodatkowymi kontrolami bezpieczeństwa".

W jednym z wpisów na Facebooku czytamy:

- Obsługa lotniska bez uzasadnienia zmusiła do wniesienia opłaty dodatkowej w kwocie 237,5 zł, grożąc odmową wejścia na pokład. Rozbieżności regulaminowe spowodowały wymianę zdań, a ja poprosiłem o jego okazanie. Pracownik oznajmił, że tego nie zrobi, po czym wezwał straż graniczną oskarżając mnie o wszczęcie awantury.

Kupując bilety, podróżni nie otrzymali żadnej informacji o zmianie zasad, jednak część osób dostała dzień przed wylotem e-maile następującej treści:

Jak się okazuje, opłaty unikniemy wykupując usługę pierwszeństwa wejścia na pokład, która umożliwia bezpłatne wniesienie do kabiny 2 sztuk bagażu. Jednak dotyczy to tylko pierwszych 90 sztuk dużego bagażu podręcznego. Taka usługa kosztuje od 24 zł za lot i okazuje się w tym przypadku najbardziej korzystna dla pasażerów.

Przewoźnik wciąż nie wypowiedział się w sprawie zaistniałej sytuacji.

Źródło: Fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC