Zamknij

Legoland Billund — niezwykłe miasteczko zbudowane z 58 mln kloców Lego!

Redakcja
12.02.2018 15:18
Legoland Billund — niezwykłe miasteczko zbudowane z 58 mln kloców Lego!
fot. legoland.dk/CC

Fantazyjna, bajecznie kolorowa kraina zbudowana z ponad 58 milionów klocków Lego. Witajcie w Legoland Billund Resort, gdzie spełniają się dziecięce marzenia!

Legoland Billund Resort powstał w 1968 roku w wyniku współpracy pomiędzy Legolandem, Lalandia Plaza, Hotelem Legoland, parkiem Givskud Zoo safari i lotniskiem Billund. Nazwa miejsca wzięła się od duńskiego określenia „Leg godt”, które po przetłumaczeniu oznacza „baw się dobrze”. I rzeczywiście, dobrej zabawy tutaj nie brakuje!

Legoland Billund — w świecie klocków Lego

To największy tego typu park rozrywki w północnej Europie. Został założony w duńskiej prowincji, w niewielkiej odległości od lotniska Billund. W tym niezwykłym kompleksie rozrywkowo-wypoczynkowym wszystko jest z kloców Lego, przez co — obserwowane z wysokości — przypomina niezwykłe, bajecznie kolorowe miasteczko.

Legoland Billund podzielony jest na 10 tematycznych stref. Pierwszą z wybudowanych stref w parku jest tzw. Miniland. Z ponad 20 milionów klocków zbudowane są najbardziej charakterystyczne budowle świata jak np. Biały Dom, Statua Wolności czy też stadion piłkarski FC Kopenhaga. Oprócz tego — lotnisko, na którym kołują samoloty oraz kanały z pływającymi statkami. Wszystko kolorowe i w miniaturze.

W Legoland warto odwiedzić też Imagination Zone z bogactwem podwodnego świata, NINJAGO World — świat stworzony dla małych wojowników ninja czy Polar Land z niesamowitymi zjeżdżalniami, w tym 30-metrową kolejką górską. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.  

Zobacz także

Hotel Legoland — tematyczny nocleg

Na terenie kompleksu można także wykupić sobie nocleg w Hotelu Legoland. Obiekt oferuje zakwaterowanie w pokojach o różnych wariantach tematycznych: piracki, adventure (w stylu Indiany Jonesa) czy w stylu rycerskim. Są również duże pokoje rodzinne, już bez motywu, ale z widokiem na park i Miniland.

Hotelowe udogodnienia dla dzieci obejmują pokój zabaw, plac zabaw oraz liczne atrakcje. W obiekcie znajduje się również sklep z najnowszymi produktami marki Lego.

Lalandia Plaza — tropikalna kraina wrażeń

To kolejne, niesamowite miejsce w duńskim kompleksie rozrywkowym. Tropikalna atmosfera panuje tutaj przez cały rok. Temperatura wody wynosi 28ºC, a powietrza 30ºC!

Jakie atrakcje czekają na miejscu? Centrum zabaw i gier, ścianki wspinaczkowe, sztuczny stok oraz mnóstwo zjeżdżalni — wodne, z efektami świetlnymi, szybkiej jazdy i te wolniejsze dla najmłodszych. To jednak nie wszystko. Dla gości przygotowano również sauny, jacuzzi i słoneczną plażę.

Zobacz także

Informacje praktyczne

Legoland Dania — jak dojechać?
Najpierw samolotem. Na przykład w marcu przelot z Warszawy do Billund kosztuje w obie strony 98 zł (z linią Wizzair). Od lipca linia lotnicza LOT uruchomi dodatkowo połączenia z Warszawy aż dwa razy w tygodniu.

Legoland Billund Resort znajduje się w odległości zaledwie 2,5 kilometra od lotniska. Trasę można przemierzyć pieszo lub skorzystać z lokalnych autobusów (koszt biletu ok.3-5 euro).

Legoland Dania — bilety
Bilet wstęp do Legoland Billund na 1 dzień to koszt 309 DKK, czyli ok. 170 złotych/osobę. W przypadku 2-dniowego biletu zapłacimy 408 DKK, czyli nieco ponad 230 złotych/osobę. Pakiet 2-dniowego biletu wstępu do Legolandu plus nocleg w hotelu ze śniadaniem to koszt 599 DKK — ok. 340 zł/osobę.

Źródło: legoland.dk, national-geographic.pl

___

RadioZET.pl/NC