Zamknij

Leo Express uruchamia nowe połączenie z Polski do Pragi. Ceny biletów zachęcają

Redakcja
11.05.2018 12:56
Leo Express
fot. Shutterstock

Leo Express zapowiedział uruchomienie nowego połączenia z Krakowa do Pragi. Czeski przewoźnik wierzy, że trasa będzie dostępna dla pasażerów już w czerwcu, na początku tylko w weekendy.

Leo Express już od dawna planuje wkroczyć na polskie tory. Pierwotną datą startu połączenia Kraków-Praga był 1 września, jednak przewoźnik wciąż natrafiał na biurokratyczne przeszkody. Teraz wszystko wskazuje na to, że długo wyczekiwana trasa z Polski do Czech będzie dostępna jeszcze w czerwcu.

Leo Express. Z Krakowa do Pragi w ponad 6 godzin

Na razie połączenie Leo Express nie będzie realizowane codziennie, a wyłącznie okołoweekendowo. Cała podróż ma trwać ok. 6,5 godziny. Przewoźnik czeka jeszcze na ostateczny rozkład jazdy, ale najprawdopodobniej ze stacji w Krakowie pociągi będą wyjeżdżały przed 5 rano i po godz. 11 dojadą do Pragi. W drogę powrotną pociąg będzie wyruszał ze stolicy Czech po godz. 16, by po 23 dotrzeć do stolicy Małopolski. 

Kiedy ruszy to połączenie? Jak podaje Peter Jancović, dyrektor zarządzający Leo Express Polska, najbardziej optymalny scenariusz zakłada, że trasa wystartuje koniec czerwca, a najpóźniej na początku lipca.

Ceny biletów mają być bardzo atrakcyjne dla pasażerów i zaczynać od 19 złotych w jedną stronę. Przeciętna cena biletu nie powinna być wyższa niż 60-80 PLN.

Zobacz także

"Polskie normy są bardziej rygorystyczne od wspólnej normy UE"

Dlaczego uruchomienie trasy z Krakowa do Pragi trwa tak długo? Okazuje się, że największym problemem było dopuszczenie do ruchu pociągów Stadler Flirt przez Urząd Transportu Kolejowego.

Jak tłumaczył sam Peter Jancović (za fly4free.pl):

– Jestem przekonany, że spełniliśmy już wszelkie możliwe wymogi UTK i wkrótce nasze pociągi będą dopuszczone do jazdy po Polsce. Jeszcze w kwietniu złożyliśmy do urzędu komplet dokumentów i naszym zdaniem nie ma już żadnych przeciwwskazań, abyśmy nie otrzymali zgody. Trwało to zdecydowanie dłużej niż się spodziewaliśmy. Niektóre wymogi techniczne były dość dziwne, bo polskie normy są nieco bardziej rygorystyczne od wspólnej normy Unii Europejskiej.

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC