Zamknij

Limity miejsc w pociągach PKP Intercity. Co z kupionymi biletami?

19.10.2020 10:46
PKP Intecity
fot. Shutterstock

W pociągach PKP Intercity od 17 października obowiązują limity pasażerów. Jednocześnie zajętych może być co najwyżej 50 proc. miejsc siedzących – przypomina przewoźnik. Informuje jednocześnie, że można zająć dowolne miejsce w klasie, byleby zachować odpowiedni odstęp.

Ograniczenie liczby pasażerów w pociągach do połowy miejsc to efekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń obowiązujących od soboty w związku z epidemią koronawirusa.

PKP Intercity. Tylko połowa zajętych miejsc siedzących

W przypadku pociągów PKP Intercity, pasażerowie mogą zajmować nie więcej niż co drugie miejsce siedzące, zachowując odstęp. Jednocześnie pasażerowie mogą zajmować dowolne miejsca w obrębie posiadanej klasy wagonu, bez względu na miejsce wskazane na zakupionym bilecie - podkreślił przewoźnik.

PKP Intercity zapewnia jednocześnie, że będzie dodawał w miarę możliwości do pociągów wagony oraz dostosuje składy do bieżącego obłożenia w pociągach, nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 50 proc. miejsc.

Przewoźnik przypomniał, że we wszystkich jego pociągach nadal obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc.

Zobacz także

Możliwy pełny zwrot za bilet PKP

Osoby, które zakupiły bilety w przedsprzedaży do 16 października br. włącznie, na przejazd 17 października i później, mogą zwrócić bilet i otrzymać pełną należność, bez potrącenia odstępnego. Pasażerów, którzy kupią bilet 17 października i później, będą obowiązywać standardowe zasady zwrotów, z potrąceniem odstępnego – poinformowało też PKP Intercity.

Limity pasażerów obowiązują też pozostałych przewoźników – w pociągach SKM (podobnie jak w pozostałych środkach Warszawskiego Transportu Publicznego) będzie mogło podróżować 30 proc. wszystkich miejsc – siedzących i stojących – w pojeździe, a połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

Źródło: PKP Intercity, PAP