Zamknij

Linia lotnicza musiała ponownie zawiesić loty. Wszystko z winy pasażerów

09.06.2020 11:24
Samolot
fot. Shutterstock

Indonezyjska linia Lion Air musiała zawiesić wszystkie loty zaledwie tydzień po ich wznowieniu. Przewoźnik winą za tę sytuację obarczył pasażerów, którzy nie przestrzegali niezbędnych środków bezpieczeństwa przed koronawirusem.

Lion Air ponad tydzień temu wznowił loty krajowe. Wystarczyło kilka dni, aby przewoźnik postanowił z powrotem je zawiesić. Jak podkreślono w komunikacie prasowym, cytowanym przez CNN, decyzję tę podjęto w trosce o bezpieczeństwo załóg podkładowych, ryzykujących zdrowiem w kontaktach z pasażerami.

Pasażerowie nie przestrzegali zasad w samolocie

Indonezyjska linia wprost przyznała, że wielu pasażerów nie można było w ogóle wpuścić na pokład, ponieważ na lotniskach zjawiali się bez ważnych dokumentów mających na celu hamowanie infekcji związanej z COVID-19. Ale problemy pojawiały się nie tylko w portach lotniczych, ale też w samolotach. Chodziło przede wszystkim o nieprzestrzeganie przez pasażerów zasad dotyczących zachowania dystansu. 

- Lion Air Group wspiera władze w wysiłkach mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa poprzez aktywne uczestnictwo we wdrażaniu ustalonych procedur – informował przewoźnik.

Indonezyjska spółka, do której należą też linie Batik Air i Wings Air, zadbała o to, by na pokładach jej samolotów zablokowano środkowe siedzenia, przygotowano też specjalne procedury czyszczenia maszyn po każdym locie oraz procedury wymiany filtrów HEPA w samolotach, w których zdarzyłby się przypadek zarażonego pasażera na pokładzie. Te działania okazały się jednak niewystarczające wobec nieodpowiedzialnych pasażerów. Właśnie dlatego przewoźnik musiał ponownie zawiesić połączenia.  

Lion Air Group wstrzymała również loty międzynarodowe. Na razie nie wiadomo, czy połączenia będą przełożone - przewoźnik uniemożliwił dokonywanie rezerwacji, ale pasażerom oferowany jest zwrot pieniędzy za nierealizowaną podróż samolotem. 

Źródło: CNN, rp.pl