Zamknij

Linie lotnicze zakazują orzeszków na pokładzie. "To w trosce o dobro pasażerów"

Nina Czochara
26.04.2019 10:35
Linie lotnicze zakazują orzeszków na pokładzie. "To w trosce o dobro pasażerów"
fot. pixabay

Linia lotnicza easyJet, w trosce o pasażerów z alergią, zaprzestaje sprzedawania orzeszków ziemnych. Ta zmiana ma na celu zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa na pokładzie. 

Brytyjski przewoźnik easyJet podjął decyzję o zaprzestaniu sprzedawania na pokładach swoich samolotów orzeszków ziemnych, a także posiłków zawierających inne orzechy. Linia będzie również prosić pasażerów, by nie jedli własnych przekąsek, które mogłyby wywołać reakcję alergiczną u innych podróżnych.

EasyJet: koniec z orzeszkami na pokładzie

Przewoźnik poinformował, że będzie prosił pasażerów, by uprzedzali o swojej alergii przed lotem. Wtedy załoga będzie mogła zaapelować do wszystkich podróżnych na pokładzie, aby powstrzymali się od jedzenia produktów zawierających orzechy. Jak podaje "Rzeczpospolita", zakaz sprzedaży orzeszków ziemnych wszedł w życie ze skutkiem natychmiastowym. 

- Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich naszych klientów i załóg jest dla nas najważniejsze, stąd procedury mające wspomagać naszych klientów uczulonych na orzechy – powiedział rzecznik prasowy easyJet.

Zobacz także

Powodem takiej decyzji przedstawicieli easyJet jest rosnąca świadomość, że alergie wywoływane przez niektóre pokarmy stanowią zagrożenie. Jakiś czas temu głośno było o pasażerce, która zmarła na pokładzie samolotu British Airways w wyniku wstrząsu anafilaktycznego po zjedzeniu kanapki, której skład nie był właściwie oznaczony. Brytyjski przewoźnik nie jest jedynym, który zaprzestaje podawania orzeszków – w ostatnim czasie podobną decyzję podjęły linie Korean Air.

Przeczytaj także:

• Masz alergię na orzeszki ziemne? Lekarze znaleźli rozwiązanie

Źródło: rp.pl

___

RadioZEt.pl/NC