Zamknij

Lodowe tsunami wdarło się na popularną trasę spacerowiczów. Niezwykłe zjawisko w Rosji [WIDEO]

26.04.2021 12:03
Lodowe bloki i kry na wodzie
fot. Shutterstock

Kilka dni temu w rosyjskim mieście Chabarowsk zarejestrowano niepokojące zjawisko. Lodowe tsunami złożone z gigantycznych kier wtargnęło na popularny wśród spacerowiczów deptak. Przechadzający się mieszkańcy w ostatniej chwili zdążyli przed nim uciec. Świadkowie nagrali to zdarzenie, a film robi teraz furorę w sieci.

W Chabarowsku, który leży w południowo-wschodnim regionie azjatyckiej części Rosji, doszło ostatnio do niebezpiecznego incydentu. Masa lodu unoszącego się na rzece Amur uderzyła w wybrzeże miasta, zrywając metalową barierę wzmocnioną betonem.

Przechodnie, którzy w tym czasie spacerowali po popularnej promenadzie ciągnącej się wzdłuż rzeki, w ostatniej chwili uskoczyli przed tym lodowym tsunami. Nikomu nic się nie stało, ale było blisko. Tyle ton lodu mogło zmiażdżyć spacerowiczów, którzy znajdowali się w pobliżu.

Lodowe tsunami wdarło się na popularną trasę spacerowiczów. Niezwykłe zjawisko w Rosji [WIDEO]

Kilka dni temu ogromna masa lodu na rzece Amur uderzyła w wybrzeże miasta Chabarowsk i wtargnęła na ląd. Kry było tak dużo i poruszała się tak szybko, że po uderzeniu zaczęła się piętrzyć i zajmować coraz większą powierzchnię popularnego deptaka wzdłuż wody.

Lodowe tsunami zniszczyło tutejszą barierę i zaatakowało chodnik. W pobliżu znajdowało się wówczas wielu spacerowiczów, którym na szczęście udało się uciec przed tym zjawiskiem. Kiedy pierwszy szok minął, wyciągnęli oni telefony, aby nagrać incydent.

Lokalna dyrekcja Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych wysłała na miejsce zdarzenia grupę zadaniową. Potwierdziła też, że nikomu nic się nie stało i żadnemu mieszkańcowi nie zagraża niebezpieczeństwo.

Takie zjawiska na rzece Amur nie są niczym rzadkim i występują właściwie co roku. Najczęściej jednak spiętrzenia lodu spotykane są poza terenami zabudowanymi, a tym razem dotknęły miasta Chabarowsk.

Źródło: Sputnik News