Zamknij

Pasażerowie lądujący na Lotnisku Chopina zwolnieni z kwarantanny. Jest jednak pewien warunek

23.02.2021 10:35
Lotnisko Chopina. Pasażerowie zwolnieni z kwarantanny po powrocie do kraju. Jest jednak pewien warunek
fot. SHUTTERSTOCK

Dobra wiadomość dla pasażerów lądujących na Lotnisku Chopina w Warszawie - niektórzy turyści mogą zostać zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do kraju. Żeby tak się jednak stało, muszą zostać spełnione dwa warunki. 

W drugiej połowie lutego Lotnisko Chopina w Warszawie wydało specjalny komunikat, w którym poinformowano o możliwości zwolnienia z kwarantanny niektórych pasażerów. Turyści, którzy chcą ominąć ten obowiązek, muszą spełnić dwa warunki. Po pierwsze wracać ze strefy Schengen, a po drugie posiadać potwierdzenie szczepienia na koronawirusa albo negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR w kierunku COVID-19.

Lotnisko Chopina. Pasażerowie zwolnieni z kwarantanny

Pasażerowie przylatujący do Warszawy ze strefy Schengen, którzy posiadają potwierdzenie szczepienia na koronawirusa (dwie dawki) albo negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR w kierunku COVID-19 (wykonany na 48 godzin przed przekroczeniem granicy Polski, licząc od momentu wyniku testu) mogą zostać zwolnieni z kwarantanny - informuje lotnisko w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Jak dalej czytamy w komunikacie, Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje, że pasażerowie przylatujący na Lotnisko Chopina w Warszawie z krajów Schengen, mogą dołączyć wspomnianą dokumentację do Karty Lokalizacji Pasażera lub przesłać na adres sekretariat@gssewarszawa.pl, z wyraźnie zaznaczonym numerem rejsu, kierunkiem i datą przylotu.

Lotnisko przypomina, że pasażerowie wylatujący z Warszawy mogą wykonać szybkie testy antygenowe, jak również testy RT-PCR w kierunku COVID-19. W tym celu należy zgłosić się do punktu odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku testu RT-PCR możliwy jest po 24 godzinach. Wyniki wydawane będą również w Mobilnym Punkcie Pobrań zlokalizowanym przy terminalu.

Szybki test antygenowy kosztuje 200 zł, test RT-PCR - 520 zł.

RadioZET.pl/PAP/LotniskoChopina