Zamknij

Lotnisko Modlin prawie puste. Ryanair zawiesza loty, a terminal zostanie zamknięty

13.01.2021 13:04
Lotnisko Modlin prawie puste. Ryanair zawiesza loty, a terminal zostanie zamknięty
fot. SHUTTERSTOCK

Koronawirus wywrócił świat do góry nogami. W wielu krajach cały czas wprowadzane są kolejne obostrzenia, co niewątpliwie odbija się na liniach lotniczych. W związku z nowymi ograniczeniami Ryanair zawiesza loty, a terminal pasażerski na Lotnisku Modlin w wybrane dni zostanie zamknięty.

Lotnisko Modlin świeci pustkami. Wszystko za sprawą kolejnej fali koronawirusa, a wraz z nią wprowadzania kolejnych obostrzeń m.in. w podróżowaniu do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Obecnie linia lotnicza Ryanair w podwarszawskim lotnisku utrzymała pojedyncze połączenia. Jak informuje Warszawa.wyborcza.pl, czasem nawet i te loty odwoływane są w ostatniej chwili.

Ryanair zniknie na prawie trzy miesiące z 8 lotnisk w Polsce. Duże cięcia w siatce lotów

Lotnisko Modlin zamyka terminal

Z uwagi na zawieszenie wielu połączeń lotniczych przez Ryanaira, w niektóre dni terminal pasażerski na lotnisku w Modlinie będzie zamknięty.

Będą dni bez żadnego startu i lądowania. Wtedy zamierzamy całkowicie zamykać terminal pasażerski - powiedział "Stołecznej" prezes spółki lotniskowej w Modlinie Leszek Chorzewski.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w lutym 2020, zanim ogłoszono pandemię koronawirusa w Polsce, lotnisko Modlin pod Warszawą przeprowadziło 630 operacji lotniczych. W analogicznym okresie w tym roku natomiast port spodziewa się nie więcej niż 100 połączeń.

Ryanair i Wizz Air mocną tną trasy z Polski. Pasażerów czekają duże utrudnienia

Podobnie sytuacja przedstawia się na innych lotniskach w Polsce. Choć warszawskie lotniska nie opublikowały jeszcze raportów po 2020 roku, to już teraz można zauważyć, że pasażerów było zdecydowanie mniej. Jak podaje Warszawa.wyborcza.pl, na podstawie dotychczasowych danych można się spodziewać, że na Okęciu spadek liczby pasażerów przekroczy 70 proc.

RadioZET.pl