Zamknij

Lotnisko Rzym-Fiumicino otrzymało 5 gwiazdek. Ten port najlepiej dba o zdrowie pasażerów

15.09.2020 14:55
Lotnisko - pasażer w masce
fot. Shutterstock

Lotnisko Rzym-Fiumicino jest pierwszym portem na świecie, który otrzymał 5 gwiazdek od firmy Skytrax. Włoski port doceniono za właściwie przygotowane procedury i działania mające na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tutaj pasażerowie mogą czuć się bezpieczniej niż na innych europejskich lotniskach. 

Lotnisko w Rzymie zostało docenione przez jedną z najważniejszych firm w branży lotniczej – agencję Skytrax – która prowadzi badania pasażerskich linii lotniczych z całego świata.

Lotnisko w Rzymie najbezpieczniejsze w dobie COVID

Rzymski port lotniczy został wyróżniony za wysiłki w zakresie ochrony zdrowia pasażerów i pracowników w trudnych czasach pandemii. Skytrax wyjaśnił, że lotnisko zdobyło punkty m.in. za jasne i czytelne komunikaty przypominające o obowiązujących zasadach w dobie koronawirusa, zatrudnienie dodatkowego personelu sprzątającego dbającego o czystość oraz wykorzystanie nowych metod odkażania – przy wykorzystaniu światła UV.

– Rzymskie lotnisko Fiumicino wykonało świetną robotę, tworząc zasady, które zapewniają bezpieczne środowisko dla klientów i personelu – powiedział Edward Plaisted z firmy Skytrax. –To lotnisko jest pierwszym na świecie, które otrzymało 5 gwiazdek w czasach koronawirusa – dodał.

Skytrax docenił w ocenie lotniska nie tylko wprowadzenie wszystkich zasad bezpieczeństwa, ale także ich egzekwowanie. W terminalach obecni są pracownicy z zespołu ds. bezpieczeństwa biologicznego, którzy mają za zadanie sprawdzać, czy podróżni przestrzegają reguł. W razie potrzeby przypominają pasażerom o obowiązku zasłaniania ust oraz utrzymywaniu bezpiecznego dystansu społecznego.

Według systemu ocen Skytrax pięć gwiazdek oznacza „bardzo wysokie standardy czystości oraz dobrze przygotowane procedury bezpieczeństwa”, podczas gdy cztery gwiazdki oznaczają „dobre standardy”, a trzy „średnie”. Trzy gwiazdki otrzymały m.in. hiszpańskie lotnisko Malaga, port lotniczy Nicea-Lazurowe Wybrzeże we Francji oraz londyńskie Heathrow. Dwie gwiazdki, najniższa możliwa ocena, oznacza, że lotnisko musi zdecydowanie poprawić działania na rzecz zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Źródło: CNN, Fly4free.pl