Zamknij

Lotnisko Warszawa-Modlin otworzyło punkt do testów w kierunku COVID-19

02.03.2021 10:37
Lotnisko Warszawa-Modlin otworzyło punkt do testów w kierunku COVID-19
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER/EASTNEWS

Kolejne polskie lotnisko wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i uruchamia punkt wymazowy, w którym będzie pobierany materiał do badań antygenowych oraz badań metodą RT-PCR w kierunku COVID-19. Usługa na razie dostępna będzie w poniedziałki oraz piątki.

Wszyscy podróżni, którzy udają się do Królestwa Niderlandów, zobowiązani są do przedstawienia przewoźnikowi negatywnego wyniku testu antygenowego na COVID-19. Co ważne, musi on zostać wykonany do 4h przed odlotem. Władze holenderskie wymagają również od turystów negatywnego wyniku badania RT-PCR, który powinien być wykonany najwcześniej na 72h przed planowanym przyjazdem do tego kraju.

Lotnisko Warszawa-Modlin z punktem wymazowym COVID-19

Specjalny punkt wymazowy COVID-19 uruchomiony został 1 marca. Znajduje się on na Parkingu 1, tuż przed wejściem do terminala. Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Lotniska Warszawa-Modlin, na razie punkt wymazowy, w którym będzie pobierany materiał do badań antygenowych oraz badań metodą RT-PCR w kierunku COVID-19, będzie działał dwa razy w tygodniu. Podróżni będą mogli zrobić testy w poniedziałki oraz piątki od północy do godz. 5:00, przed lotami do Eindhoven w Królestwie Niderlandów.

Wyniki testu antygenowego wydawane będą na miejscu nie później niż godzinę od momentu pobrania wymazu. Wyniki będą zarówno w języku polskim, jak i angielskim oraz w formie papierowej i elektronicznej.

Cena testu antygenowego wynosi 180 zł, a testu wykonanego metodą RT-PCR - 450 zł. 

Lotnisko przypomina także o odpowiednim przygotowaniu do badania. Przed pobraniem wymazu: nie należy myć zębów, nie należy stosować płynów do płukania jamy ustnej, należy być minimum 3 godziny po ostatnim posiłku oraz nie należy żuć gumy ani stosować żadnych tabletek na gardło.

RadioZET.pl/Modlinairport.pl