Zamknij

Lotnisko w Zielonej Górze z nowymi trasami? Polecimy do ulubionego wakacyjnego kraju Polaków

14.05.2021 13:01
Lotnisko w Zielonej Górze z nowymi trasami? W wakacje polecimy m.in. do Chorwacji
fot. SHUTTERSTOCK

Choć obecnie na najmniejszym lotnisku w Polsce niewiele się dzieje, to już niedługo ma się to zmienić. Wszystko wskazuje na to, że z Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost jeszcze w te wakacje będzie można polecieć m.in. do jednego z ulubionych letnich krajów Polaków, czyli do Chorwacji.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że przedsiębiorstwo państwowe "Porty Lotnicze" zadecydowało o czasowym wstrzymaniu lotów z lotniska Zielona Góra-Babimost. Powód był prosty - pandemia koronawirusa. Ponownie otwarcie portu lotniczego zapowiedziano na 17 maja. Na pasażerów czeka jednak jeszcze jedna miła niespodzianka.

Lotnisko Zielona Góra. W wakacje polecimy do Chorwacji?

Zarząd Województwa Lubuskie rozpoczął starania, aby uruchomić bezpośrednie połączenie lotnicze z Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost do atrakcyjnego turystycznie miejsca w Chorwacji. Spośród kilku lotnisk pasażerskich w tym kraju, najkorzystniejsze notowania ma miasto Rijeka leżące nad Zatoką Rijecką Morza Adriatyckiego. 

Perspektywa realizacji tych zamierzeń staje się realna, więc już w tym roku najprawdopodobniej Lubuszanie będą mogli planować wakacje, wygodnie podróżując do Chorwacji samolotem z lubuskiego lotniska - mówi Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Wszystko zatem wskazuje na to, że jeszcze w te wakacje będzie można polecieć do jednego z ulubionych letnich kierunków Polaków. Nie ma się zatem co dziwić, że post lotniska w mediach społecznościowych spotkał się z niemałym odzewem. Internauci nie kryją swojej radości z planów wprowadzenia bezpośredniego połączenia do Chorwacji.

Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy będzie można spodziewać się oficjalnych decyzji w tej sprawie.

Co więcej, jak podaje portal Fly4Free.pl, lokalne władze rozmawiają także z liniami lotniczymi o uruchomieniu jeszcze innych połączeń. Mowa tu m.in. o lotach do Skandynawii oraz na Ukrainę.

RadioZET.pl