Zamknij

Wrócą rejsy do USA? LOT analizuje możliwość uruchomienia regularnych połączeń

07.07.2020 11:19
LOT - samolot
fot. Flickr

– Analizujemy możliwość uruchomienia dalekodystansowych rejsowych lotów pasażerskich do Stanów Zjednoczonych – powiedział rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski. Jak dodał, przewoźnik musi brać jednak pod uwagę restrykcyjne przepisy obowiązujące w tym kraju w związku z pandemią koronawirusa. 

 – Dążymy do wznawiania kolejnych kierunków i zwiększenia częstotliwości rejsów. Analizujemy m.in. możliwość uruchomienia dalekodystansowych rejsowych lotów pasażerskich także do Stanów Zjednoczonych – przyznał rzecznik prasowy PLL LOT. Dodał, że wpływ na ich decyzję ma zniesienie restrykcyjnych przepisów obowiązujących w USA w związku z pandemią COVID.

Stany Zjednoczone są jednym z najbardziej dotkniętych przez pandemię krajów świata - zarażonych jest niemal 3 mln osób, z czego ponad 130 tys. to ofiary śmiertelne. 

LOT rozważa przywrócenie lotów do USA

Krzysztof Moczulski wyjaśnił, że pasażerów rejsów do i z USA obowiązują obecnie lokalne obostrzenia dotyczące możliwości przekroczenia granicy. 

– Obecnie prawo wjazdu na teren USA mają przede wszystkim obywatele tego kraju, ich rodziny oraz osoby posiadające Zieloną Kartę. Rejsy uruchamiane od 1 lipca mają charakter rejsów specjalnych, znanych z ubiegłych miesięcy – tłumaczył.

LOT od 1 lipca rozszerzył swoją siatkę regularnych połączeń o rejsy międzynarodowe. Od 1 lipca z Lotniska Chopina można polecieć do Amsterdamu, Berlina-Tegel, Brukseli, Budapesztu, Bukaresztu-Otopeni, Duesseldorfu, Kijowa-Boryspolu, Pragi, Toronto, Wilna. Od 2 lipca do Oslo-Gardermoen, Wiednia, od 3 lipca do Seulu, Tokio-Narita. Od 15 lipca LOT regularnie zacznie latać z Warszawy do Frankfurtu, Genewy, Hamburga, Katowic, Kopenhagi, Londynu-Heathrow, Lwowa, Mediolanu-Malpensa, Monachium, Odessy, Paryża-CDG, Sofii, Stuttgartu i Zurychu. Z kolei od 16 lipca do Ljubljany, Madrytu, Rygi, Tallina i Zagrzebia.

Rząd od 1 lipca zniósł zakaz połączeń lotniczych z szeregiem nowych krajów. Wśród nich są Czarnogóra, Gruzja, Japonia, Kanada, Albania, Korea Płd. i Ukraina.

Źródło: PAP