Zamknij

Loty międzynarodowe z Polski. Kiedy Ryanair, LOT i Wizz Air wznowią loty?

15.06.2020 12:28
Wizz Air - samolot
fot. Shutterstock

Do 16 czerwca w Polsce obowiązuje zakaz lotów w ruchu międzynarodowym. Oznacza to, że już za dwa dni będą możliwe zagraniczne podróże. Jakie plany mają najpopularniejsi przewoźnicy? Kiedy Wizz Air, Ryanair oraz LOT wznowią loty z Polski?

Od soboty (13 czerwca) zostały ponownie otwarte granice Polski dla obywateli Unii Europejskiej. 16 czerwca  kończy się z kolei rozporządzenie o zakazie lotów w ruchu międzynarodowym. Od kiedy LOT, Ryanair i Wizz Air planują uruchomić pierwsze zagraniczne połączenia z do Polski?

Wizz Air wznawia loty od 17 czerwca

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła ponowne otwarcie wszystkich baz w Polsce od 17 czerwca 2020 roku i loty na trasach z Polski do najbardziej popularnych krajów takich jak m.in.: Bułgaria, Chorwacja, Islandia, Włochy, Norwegia czy Hiszpania. Bilety dostępne są w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Już wcześniej prezes linii lotniczych Wizz Air, Jozsef Varad, zapowiedział wznowienie lotów tak szybko, jak to możliwe, czyli już 17 czerwca. 

- Zakaz lotów obowiązuje obecnie do 16 czerwca, a w związku z tym my zakładamy i przygotowujemy się do tego, aby wznowić loty 17 czerwca – powiedział Varadi w rozmowie z portalem Fly4free.pl.  

Zobacz także

Ryanair: loty międzynarodowe od lipca

Ryanair poinformował, że od 1 lipca 2020 roku wznowi rejsy na blisko 200 międzynarodowych trasach do i z Polski. Na liście kierunków znajdują się popularne turystycznie miejsca m.in. Bułgaria, Grecja, Cypr, Chorwacja, Hiszpania czy Portugalia.

Wraz z nowym rozkładem lotów ruszają też promocje na bilety lotnicze. Ceny na podróże w lipcu i sierpniu mają zaczynać się 89 zł. Wcześniej irlandzki przewoźnik podał, że w tych miesiącach rezygnuje też z opłaty za zmianę rezerwacji.

– Cieszymy się z przywrócenia prawie 200 tras z/do Polski już od 1 lipca w ramach naszego letniego rozkładu lotów. Jesteśmy przekonani, że przewiezienie milionów pasażerów ożywi gospodarkę i pomoże uratować tysiące miejsc pracy – powiedziała Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w Europie Środkowo-Wschodniej, cytowana w komunikacie.

Zobacz także

LOT planuje siatkę połączeń

PLL LOT podały w komunikacie, że od początku lipca uruchamiane będą połączenia międzynarodowe, które obejmą 20 europejskich miast  Bilety trafią do sprzedaży od 18 czerwca – podała spółka.

LOT poinformował, że na pierwsze dwa tygodnie lipca planuje "przede wszystkim połączenia do krajów Strefy Schengen, a także ulubione letnie destynacje Polaków".

Zaplanowano siedem rejsów tygodniowo do Pragi, Dusseldorfu, Wilna i Budapesztu, sześć rejsów tygodniowo do Berlina, pięć lotów w tygodniu do Wiednia, Brukseli i Kijowa. Z kolei cztery połączenia tygodniowo LOT zaplanował do Amsterdamu i Bukaresztu, trzy rejsy w tygodniu do Barcelony, Tbilisi i Oslo, a dwa rejsy tygodniowo do Splitu i Dubrownika. Dodatkowo przewoźnik podał, że co najmniej jedno połączenie w tygodniu realizowane do Zadaru, Podgoricy, na Korfu, do Chanii i Warny. 

Od początku czerwca LOT ponownie uruchomił pasażerskie połączenia lotnicze wewnątrz kraju. Wznowiona siatka połączeń obejmuje około 30 rejsów krajowych, realizowanych do trzech razy dziennie z Warszawy do Gdańska, do dwóch razy dziennie z Warszawy do: Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz jeden raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

Źródło: Radio ZET, Fly4free.pl