Zamknij

Linie lotnicze oferują loty widokowe nad Czarnobylem. Bilety wyprzedały się ekspresowo

19.02.2021 12:40
Czarnobyl
fot. Shutterstock

Ukraińskie linie lotnicze UIA stworzyły niezwykłą ofertę dla swoich klientów – loty widokowe nad Czarnobylem. W ramach takiego rejsu przewidziano m.in. przelot nad Strefą Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, szereg ciekawostek krajoznawczych w czasie podróży czy nawet selfie w kokpicie. Oferta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem – bilety na pierwsze rejsy wyprzedały się ekspresowo. 

Linie lotnicze bardzo mocno ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Nic dziwnego, że przewoźnicy szukają coraz bardziej nietypowych rozwiązań, które pomogą im przetrwać kryzys. Ukraińskie linie UIA  (Ukraine International Airlines) postanowiły uruchomić... loty widokowe nad Czarnobylem. Początkowo miał to być tylko jeden turystyczny lot, ale zainteresowanie przerosło oczekiwania przewoźnika. 

UIA sprzedaje loty widokowe nad Czarnobylem

Turystyczny lot nad Czarnobylem odbędzie się na pokładzie Embraera 195 i potrwa około 1 godzinę i 10 minut.  Rejs rozpocznie się i zakończy na kijowskim lotnisku Boryspol, więc pasażerowie nie muszą martwić się żadnymi dodatkowymi obostrzeniami. Trasa przebiegnie wzdłuż rzeki Dniepr. 

– UIA, na prośbę naszych ukochanych pasażerów i z myślą o tych wszystkich, którym brakuje podniebnych podróży, zdecydowało się zaproponować klientom niezwykłe loty widokowe – podano w komunikacie dostępnym na stronie ukraińskiego przewoźnika.

W ramach lotu widokowego przewidziano między innymi przelot nad Strefą Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Pasażerowie będą mogli obejrzeć zarówno Czarnobyl, jak i Prypeć. Polecą też nad lotnisko Kijów-Hostomel, gdzie stacjonuje największy samolot świata (Antonov AN-225 Mrija). 

Zobacz także

Co ważne, samolot będzie wykonywał rejs na małej wysokości (ok. 900 m n.p.m.), dzięki czemu klienci ukraińskiej linii będą mogli dobrze przyjrzeć się obszarowi i robić zdjęcia. Możliwe będzie też zrobienie sobie zdjęcia w kokpicie pilota. 

Dodatkową atrakcją, przy okazji wizyty na lotnisku Kijów-Boryspol, ma być także zwiedzanie Boeinga 777 należącego do UIA. Cała wycieczka – lot z pozostałymi atrakcjami – ma potrwać ponad 4 godziny. Koszt takiego zaplanowanego lotu widokowego nad Czarnobylem (wraz z posiłkiem) kosztuje 2,5 tys. hrywien, czyli ok. 350 złotych.

Pierwszy taki rejs zaplanowano na 7 marca. Początkowo miał być to tylko jeden lot, ale bilety na tę trasę (ok. 100 miejsc) zostały ekspresowo wyprzedane, co skłoniło linię lotniczą do zaoferowania drugiego lotu na 13 marca. 

Źródło: Pasazer.com, Fly4free.pl