Zamknij

Lufthansa uruchomi nowe połączenie z Katowic!

Redakcja
21.12.2017 10:45
Lufthansa uruchomi nowe połączenie z Katowic!
fot. Flickr

To bardzo dobra wiadomość dla podróżujących. Od marca przyszłego roku Lufthansa uruchomi połączenie między lotniskiem w Pyrzowicach a Monachium. Loty będą odbywać się raz dziennie, przez cały tydzień.

Połączenie do Monachium wystartuje równo 25 lat po uruchomieniu przez Lufthansę trasy do Frankfurtu nad Menem. Było to pierwsze regularne międzynarodowe połączenie sieciowe otwarte z pyrzowickiego lotniska.

Nowy kierunek będzie obsługiwany raz dziennie, przez cały tydzień, zamiennie dwoma typami samolotów: 90-miejscowym bombardierem lub 168-miejscowym airbusem.

Monachium znajdowało się na krótkiej liście tras, na których uruchomieniu z Katowice Airport szczególnie nam zależało. (…) Codzienne połączenie z jednym z dwóch europejskich portów przesiadkowych największej europejskiej linii sieciowej, ułatwi mieszkańcom województwa śląskiego podróżowanie do najdalszych zakątków świata z wylotem prosto z Pyrzowic – powiedział Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.

Port lotniczy w Monachium znajduje się około 35 kilometrów na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2 obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich. To pierwszy terminal na świecie, który został przystosowany do potrzeb ruchu przesiadkowego.

Katowice Airport należy do największych polski portów regionalnych. W 2017 roku z siatki połączeń regularnych i czarterowych podkatowickiego lotniska skorzysta ok. 3,88 mln pasażerów.

___

RadioZET.pl/PAP/NC