Zamknij

Lufthansa zamyka jedną ze swoich linii. Pozbywa się też kilkudziesięciu samolotów

Redakcja
08.04.2020 12:11
Lufthansa
fot. pixabay

Z powodu pandemii koronawirusa i kryzysu, który wystąpił m.in. w branży turystycznej, Lufthansa postanowiła zamknąć podlegającą jej spółkę Germanwings. Firma przewiduje, że odbudowa popytu na loty potrwa latami, dlatego zapowiada cięcia.

"Działalność lotnicza Germanwings zostaje zakończona" - poinformował zarząd grupy Lufthansa w wydanym oświadczeniu. Firma przekazała jednocześnie, że jak największej liczbie pracowników Germanwings ma zostać zaoferowana praca w innych spółkach należących do niemieckiej grupy Lufthansa.

Kryzys w branży lotniczej z powodu koronawirusa

„Miną miesiące, zanim globalne ograniczenia podróży zostaną całkowicie zniesione, oraz lata, zanim światowy popyt na podróże lotnicze powróci do poziomu sprzed kryzysu" – przekazały władze spółki. 

Ze względu na spodziewane długoterminowe skutki kryzysu wywołanego pandemią, koncern zamierza przeprowadzić redukcje we wszystkich segmentach związanych z lotami oraz zmniejszyć pion administracyjny.

Lufthansa postanowiła wycofać ponad 30 samolotów, które obsługiwały głównie połączenia krajowe i turystyczne. Również należące do spółki tanie linie lotnicze Eurowings wycofają z użytku 10 samolotów.

W oświadczeniu podano także, że programy restrukturyzacyjne, rozpoczęte wcześniej w należących do Lufthansy liniach Austrian Airlines, Brussels Airlines oraz SWISS, mają zostać przyspieszone, a ich floty zmniejszone. Dodatkowo spółka poinformowała, że rozwiązała już niemal wszystkie umowy najmu z innymi liniami lotniczymi.

Globalne towarzystwa lotnicze szacują, że kryzys spowodowany koronawirusem grozi zlikwidowaniem 25 milionów miejsc pracy na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: PAP, TVN24

___

RAdioZET.pl/NC