Zamknij

Hotele wznawiają działalność. Na jakich zasadach będą działać?

07.05.2021 10:56
Pokój hotelowy
fot. Shutterstock

Hotele zostają ponownie otwarte od 8 maja. W Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie, które precyzuje, na jakich zasadach obiekty hotelowe będą mogły przyjmować turystów. 

Od 8 maja do 5 czerwca przywrócona zostaje działalność hoteli, które były zamknięte od 20 marca. Od 15 maja ruszą także ogródki gastronomiczne – tak wynika z opublikowanego w czwartek wieczorem rozporządzenia Rady Ministrów.

Hotele ponownie otwarte. Jest nowe rozporządzenie

Hotele znów otwierają się na turystów – na razie z pewnymi ograniczeniami. W recepcjach i na korytarzach konieczne będzie zakrywania nosa i ust maseczkami. 

Co więcej, obiekty hotelowe będą mogły zapełniać się tylko w połowie (limit 50 proc. zajętych pokoi). Od tej zasady jest jednak wyjątek. "Ograniczenia liczby udostępnianych pokoi nie stosuje się do pobytu gości będących żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej albo wojsk sojuszniczych, przebywających czasowo w Rzeczypospolitej Polskiej” – dodano w rozporządzeniu.

W hotelach wciąż pozostają zamknięte siłownie, tak zwane strefy wellness i spa oraz restauracje. Do 14 maja posiłki dla gości hotelowych mogą być dostarczane do pokoju i to tylko tym, którzy spędzą w obiekcie co najmniej jedną dobę. 

Za tydzień działalność hoteli zostanie jednak poszerzona. Od 15 maja do 28 maja hotele będą mogły serwować posiłki w ogródkach czy tarasach restauracyjnych. Przewidziano, że co drugi stolik w ogródku będzie musiał pozostać wolny, a odległość między stolikami ma wynosić co najmniej 1,5 metra.

Od 29 maja będą natomiast mogły zostać otwarte restauracje w zamkniętych pomieszczeniach, jak również siłownie i solarnia.