Zamknij

MSZ ostrzega przed podróżami do Rosji. "Jest zagrożenie zamachami terrorystycznymi"

Redakcja
30.05.2018 11:28
Moskwa
fot. Pixabay

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o ostrożność podczas podróży do Rosji. Resort przypomina, że w czasie mundialu wzrasta zagrożenie zamachami terrorystycznymi.

Komunikat pierwszego stopnia wydano w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. Turniej odbędzie się w dniach 14 czerwca - 15 lipca. MSZ ostrzega przed podróżami do Rosji i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Mecze będą rozgrywane w Moskwie, Sankt Petersburgu, Kaliningradzie, Kazaniu, Niżnym Nowogrodzie, Samarze, Sarańsku, Soczi, Jekaterynburgu oraz Wołgogradzie.

"W czasie mundialu wzrasta zagrożenie zamachami"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało specjalny komunikat, w którym napisano:

- W Rosji występuje zagrożenie zamachami terrorystycznymi. Może ono wzrosnąć w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej (...). Nie można wykluczyć ataków w miastach-gospodarzach turnieju. Ostrożność należy zachować w szczególności na stadionach, w strefach kibica i ich okolicach, a także w środkach transportu publicznego.

Ostrzeżenie dotyczy m.in. Północnego Kaukazu, Karaczajo-Czerkiesji, Kabardo-Bałkarii, Osetii Północnej, Inguszetii, Czeczenii i Dagestanu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe ostrzeżenia MSZ dla turystów. Do tych krajów lepiej na razie nie jechać na wakacje

MSZ odradza podróże na Krym

Resort przypomina, że polskie władze, podobnie jak inne państwa, uznają półwysep za integralną część Ukrainy.

- Bezprawna aneksja tej części terytorium Ukrainy przez Rosję uniemożliwia udzielanie przebywającym tam obywatelom polskim pomocy konsularnej. W związku z powyższym MSZ kategorycznie odradza podróże na Krym.

Ważne jest, aby obywatele przed wyjazdem zgłosili swoją podróż do systemu Odyseusz. Pozwala to zlokalizować podróżnych z Polski.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wysokie opłaty za e-wizy do Egiptu. MSZ ostrzega przed płatnymi serwisami

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC