Zamknij

Magiczny Pałac Królowej Śniegu. Kolejna atrakcja w Zakopanem

Redakcja
27.02.2018 13:11
Zakopane - Pałac Królowej Śniegu
fot. Facebook/Snowlandia - Śnieżny Labirynt

Do magicznego, Zimowego Parku Rozrywki SnowLandia w Zakopanem dołączyła w tym miesiącu kolejna atrakcja. Pałac Królowej Śniegu już przyciąga tłumy zwiedzających. 

Park SnowLandia - Śnieżny Labirynt powstał pod skocznią narciarską „Wielka Krokiew”, w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. To największy tego typu kompleks w Polsce i na świecie. Pierwszy projekt pojawił się w sezonie zimowym 2015/2016 i został zbudowany z niemal 60 tys. brył lodu. Do tej pory konstrukcja miała 2,5 tysiąca m2. W tym roku SnowLandia ma niemal 3 tys. m2.

Spacer po śnieżnym zamku

Poza labiryntem na miejscu znajduje się zamek ze śniegu o wysokości 16 metrów. Wewnątrz magicznej budowli stworzono liczne komnaty i tunel. Z zamkowego tarasu można zobaczyć zimową panoramę okolicy.

Zakopane - Śnieżny Labirynt
fot. Facebook/Snowlandia - Śnieżny Labirynt

Oprócz tego, na terenie SnowLandii, znajduje się minizoo oraz tor saneczkowy przyciągający szczególnie najmłodszych. 

Pałac Królowej Śniegu - nowa atrakcja

Zimowy Pałac Królowej Śniegu udostępniono turystom w tym miesiącu. Wewnątrz śnieżnej budowli można zobaczyć białe komnaty ozdobione lodowymi rzeźbami wykonanymi przez artystów z Podhala i Słowacji.

Pałac Królowej Śniegu
fot. Facebook/Snowlandia - Śnieżny Labirynt

Bilet wstęp do pałacu kosztuje 12 zł (dorośli) i 8 zł (dzieci do 16 roku życia oraz osoby niepełnosprawne). Dla rodzin przewidziano dodatkowe zniżki. 

Park SnowLandia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów i od kilku tygodni bije rekordy popularności.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/wp.pl/NC