Zamknij

Nad Majorką będą latały... drony. Skontrolują odstępy na plażach

15.03.2021 14:12
Majorka. Władze Balearów będą sprawdzać, czy zachowane są odstępy na plażach. Użyją do tego... dronów
fot. SHUTTERSTOCK

Władze Balearów będą sprawdzać, czy osoby odwiedzające plaże przestrzegają wszystkich obowiązujących obostrzeń. Do kontrolowania wybrzeża Majorki użyją... dronów.

Jak podaje portal Rp.pl, metoda ta była testowana na początku marca. Wówczas drony przeleciały nad północno-wschodnim wybrzeżem Majorki na odcinku między Son Serra de Marina i Playa de Muro.

Maszyny kontrolowały, czy osoby odwiedzające plaże przestrzegają wszystkich zasad wprowadzonych w ramach walki z pandemią koronawirusa. Każdy dron wyposażony był w kamerę oraz specjalne czujniki podczerwieni. 

Obostrzenia na Majorce

Jak dalej przypomina portal, na Majorce obowiązuje godzina policyjna od 22 do 6 rano. Ponadto na plażach i w parkach można przebywać od 7 do 21. 

W spotkaniach prywatnych może brać udział maksymalnie sześć osób z dwóch gospodarstw domowych. Z kolei z restauracji można korzystać tylko i wyłącznie na zewnątrz i do godziny 17. Przy stoliku siedzieć mogą wtedy maksymalnie cztery osoby z dwóch gospodarstw domowych (jeśli są to osoby, które mieszkają wspólnie, może być ich więcej).

Zakazane jest natomiast organizowanie różnorakich wydarzeń.

RadioZET.pl/Turystyka.rp.pl