Zamknij

Majorka wprowadza kolejne zakazy dla turystów. Za łamanie przepisów nawet 13 tys. zł kary

Redakcja
16.07.2018 10:08
Palma de Mallorca plaża
fot. Fotolia

Rada miejska stolicy Majorki, Palmy de Mallorca, zatwierdziła nowe przepisy, które zakazują turystom m.in. chodzić po mieście topless. Za niestosowanie się do nowych przepisów grozi kara grzywny nawet do 13 tys. złotych.

Nowe ograniczenia zostały wprowadzone ze względu na nieodpowiednie zachowania turystów spędzających wakacje na Majorce. Nie chodzi o Magaluf, czyli najbardziej imprezową miejscowość na wyspie, którą żartobliwe nazywa się "hiszpańską Sodomą i Gomorą". Zakazy dotyczą stolicy, czyli miasta Palma de Mallorca, gdzie coraz częściej pod wpływem alkoholu dochodzi do wielu nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji. Tym, którzy nie będą stosować się do nowych zasad, grożą grzywny w wysokości do 3 tys. euro (około 13 tys. złotych).

Władze stolicy, jak i sami mieszkańcy mają świadomość, że nowe przepisy nie rozwiążą wszystkich problemów, ale dadzą szansę właściwych reakcji na nieodpowiednie zachowania turystów.

Zobacz także

Zakazy w Palma de Mallorca. Czego turystom nie wolno?

• sprzedawać alkoholu między północą a godziną 8:00 poza terenem barów czy hoteli

• skakać z balkonów do basenów

• chodzić topless (chyba że w bezpośrednim otoczeniu plaży)

• sprzedawać i reklamować gazu rozweselającego

• spożywać alkoholu w przestrzeni publicznej, jeśli jest się osobą niepełnoletnią

• organizować imprez na łodziach

• wykonywać czynności seksualnych na ulicach w obecności innych ludzi;

• prowadzić nieautoryzowanego handlu wszelkiego rodzaju napojami alkoholowymi.

Wyspa nie radzi sobie z nadmiarem turystów

Problemem na hiszpańskiej wyspie są nie tylko nieodpowiednie zachowania turystów, ale również... ich liczba. Lokalne władze Majorki podjęły decyzję o ograniczeniu liczby turystów na Majorce. Zapowiadane restrykcje są odpowiedzią na protesty mieszkańców przeciwko "oblężeniu wyspy" przez turystów. Nowe ograniczenia mają na celu między innymi ochronę środowiska hiszpańskiej Majorki. Zmiany będą dotyczyły głównie ograniczenia szerokiej oferty noclegowej na wyspie. 

Zobacz także

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC