Zamknij

MSZ ostrzega przed majówką w Chorwacji. Ważny apel do Polaków

23.04.2021 11:14
Dubrownik - turyści
fot. Grgo Jelavic/Press Association/East News

Ministerstw Spraw Zagranicznych ostrzega Polaków, którzy w okresie majówki planują wybrać się do Chorwacji. Ambasada RP w Zagrzebiu przekazała, że popularny bałkański kraj znajduje się obecnie w kulminacyjnej fazie trzeciej fali pandemii. Podróżującym zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.

Majówka 2021 w Polsce wiąże się z licznymi ograniczeniami. Rząd już wcześniej zapowiedział, że hotele pozostaną zamknięte do 3 maja. Polacy spragnieni wypoczynku zaczęli masowo szukać ofert wakacji za granicą. Ogromną popularnością wśród turystów z naszego kraju cieszy się Chorwacja. Z powodu  dużego zainteresowania tym kierunkiem polska ambasada wydała apel do podróżujących. 

Majówka w Chorwacji. MSZ apeluje o ostrożność

Polska ambasada informuje, że w ostatnich siedmiu dniach średnia dzienna liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 na milion mieszkańców należy w Chorwacji do najwyższych w UE. 

– W związku z dużym zainteresowaniem podróżami do Chorwacji w okresie majówki, Ambasada RP w Zagrzebiu informuje, że Chorwacja znajduje się obecnie w kulminacyjnej fazie trzeciej fali pandemii, która kilka tygodni temu przetoczyła się m.in. przez Polskę, Czechy i Słowację – czytamy w komunikacie na stronie rządowej.

Apel polskiej ambasady do podróżujących z Polski pojawił się również we czwartkowym wpisie na Facebooku.

articles_double

Chorwacja. Obostrzenia na terenie całego kraju

Ambasada przypomina, że w całym kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek w obiektach zamkniętych oraz na otwartej przestrzeni publicznej wszędzie tam, gdzie można oczekiwać większego przepływu ludności lub nie można zachować dystansu 1,5 m.

Dodano także, że obostrzenia epidemiczne wprowadzane są zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnym w zależności od natężenia zarażeń. Dodatkowe obostrzenia wprowadziły także regiony z ośrodkami w Dubrowniku, Zadarze, Splicie, Rijece i Zagrzebiu. 

–  Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów epidemicznych nie tylko ze względu na grożące kary, ale przede wszystkim z dbałości o własne zdrowie i bezpieczeństwo – napisano w opublikowanym komunikacie.

Polska ambasada prosi też planujących podróż do Chorwacji o monitorowanie regularnie zamieszczanych komunikatów na stronie placówki: https://www.gov.pl/web/chorwacja.

Źródło: gov.pl