Zamknij

Czy to najbardziej przeklęte miasteczko w Polsce? Poznaj Małachowo Złych Miejsc

Marta Wilczkowska
29.11.2020 18:05
Domy i pole
fot. Shutterstock

Na prostej drodze prowadzącej do Małachowa Złych Miejsc doszło już do niezliczonej ilości wypadków. Nic dziwnego, że miejsce to uznawane jest za przeklęte.

W Polsce istnieje kilka nietypowych i tajemniczych miejsc, w których według okolicznych mieszkańców straszy. Są to zazwyczaj opuszczone szpitale, lasy czy zamki zyskujące złą sławę ze względu na wydarzenia, które rozegrały się na ich terenie. Jakiś czas temu głośno zrobiło się o najbardziej przeklętej miejscowości w kraju. Małachowo Złych Miejsc ma być regularnie nawiedzane przez złego hrabię, który na prostej drodze prowadzącej do miasteczka wciąż powoduje śmiertelne wypadki samochodowe.

Przez to właśnie miejsce to ma złą sławę i uznawane jest za przeklęte. Sprawdźcie, gdzie się znajduje i dlaczego tak przeraża.

Zobacz także

Najbardziej przeklęte miasteczko w Polsce

Skąd zła sława Małachowa Złych Miejsc, znajdującego się w województwie wielkopolskim? Okazuje się, że kiedyś miasteczkiem "zarządzał" zły hrabia, który w okrutny sposób traktował okolicznych mieszkańców. Ostatecznie hrabia swój żywot zakończył w małachowskich bagnach i od tego czasu straszy na drodze Witkowo - Gniezno prowadzącej do miejscowości. 

Choć trasa ta jest prosta i nie sprawia większych trudności, regularnie dochodzi na niej do groźnych wypadków, które bardzo często kończą się śmiercią podróżujących. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że wszystkiemu winny jest duch hrabi.

Nie wiadomo również do końca, skąd tak nietypowa nazwa miejscowości. Choć wielu historyków chciało rozwikłać tę tajemnicę, w pewnym momencie docierali do ściany, gdyż nawet średniowieczne źródła nie tłumaczą pochodzenia nazwy. 

Małachowo Złych Miejsc zamieszkuje obecnie nieco ponad 300 osób. Niewielka wieś cieszy się złą sławą, ale jednocześnie przyciąga wszystkich tych, którzy zainteresowani są nadzwyczajnymi zjawiskami. Dzieją się tutaj rzeczy, które trudno wytłumaczyć. Odwiedzilibyście to miejsce? A może mieliście okazję już tędy przejechać?