Zamknij

Malediwy przygotowują program wakacji ze szczepieniem. Tak chcą zachęcić turystów do przyjazdu

16.04.2021 12:41
Malediwy
fot. Shutterstock

Władze rajskich wysp wpadły na pomysł, który zachęciłby turystów do odwiedzenia tego malowniczego zakątka. Malediwy przygotowują bowiem program wakacji, w ramach którego przyjezdni będą mogli się przy okazji zaszczepić na koronawirusa. Zobaczcie, na czym będzie on dokładnie polegał.

Malediwy to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Archipelag, który składa się z prawie 1200 wysp i wysepek, co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. Mogą tutaj zażyć kąpieli w ciepłym i turkusowym Oceanie Indyjskim, obejrzeć kolorową rafę koralową i wypocząć na białych plażach pełnych drobnego piasku.

Wyspiarskie państwo utrzymuje się głównie z dochodów z turystyki, która mocno ucierpiała w trakcie pandemii koronawirusa. Dlatego też władze szukają rozwiązań, które pomogłyby tę gałąź rozruszać. I wygląda na to, że mają już konkretny plan. Minister turystyki kraju poinformował, że Malediwy zamierzają zaproponować podróżującym program urlopu, który zawierałby możliwość zaszczepienia się przeciw koronawirusowi.

Malediwy przygotowują program wakacji ze szczepieniem. Tak chcą zachęcić turystów do przyjazdu

Minister turystyki Malediwów, Abdulla Mausoom, ogłosił w rozmowie z CNBC, że kraj przygotowuje się do zaproponowania przyjezdnym niezwykłego pakietu urlopowego. Program o nazwie "3V", czyli "visit, vaccinate, vacation", miałby polegać na tym, że turyści przyjeżdżają na wakacje do raju i przy okazji szczepią się przeciwko koronawirusowi.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy projekt miałby ruszyć, ale władze chciałyby, żeby nastąpiło to, kiedy zaszczepieni zostaną wszyscy obywatele - czyli jeszcze przed rozpoczęciem lata. Przypominamy, że do tej pory w kraju zaszczepiono przynajmniej 1 dawką już 51 proc. mieszkańców.

Obecnie Malediwy są otwarte na turystów, ale żeby tu wjechać, trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze należy mieć przy sobie negatywny wynik testu na COVID-19, a po drugie potrzebny jest też dowód rezerwacji noclegu w jednym z malediwskich hoteli. Władze planują jednak też w najbliższym czasie zrezygnowanie z obostrzeń w przypadku turystów, którzy przyjechaliby tu po otrzymaniu dwóch dawek szczepionki.

Od początku pandemii koronawirusem w kraju zaraziło się prawie 26 tys. osób, z czego 67 zmarło.

Źródło: Fly4free