Zamknij

Europejska wyspa dopłaci turystom za spędzenie tu wakacji. Można otrzymać sporą kwotę

12.04.2021 09:03
Malta
fot. Shutterstock

Władze Malty podjęły decyzję o tym, że dopłacą turystom, którzy postanowią spędzić na wyspie przynajmniej 3 noce. Wszystko po to, aby rozruszać zamrożoną przez pandemię turystykę kraju. Do zgarnięcia jest całkiem spora suma pieniędzy. Ile można otrzymać i jak to zrobić?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat, a szczególnie mocno odczuła to branża turystyczna. Wiele osób zrezygnowało z podróżowania w obawie o swoje życie i zdrowie. Nadzieję na powrót do normalności dają jednak programy szczepień, które wdrożone zostały już w wielu państwach na świecie.

Rządy wielu regionów, które utrzymują się m.in. z turystyki, liczą na to, że w tym roku sytuacja się poprawi i ludzie zaczną wyjeżdżać na urlopy. Aby zachęcić ich do przyjazdu, wdrażają też atrakcyjne rozwiązania. Europejska wyspa Malta wpadła na pomysł, że dopłaci turystom, którzy zechcą spędzić w tym regionie przynajmniej 3-dniowe wakacje. Jak można otrzymać dofinansowanie? Koniecznie sprawdźcie.

Malta dopłaci turystom za spędzenie tu wakacji. Można otrzymać sporą kwotę pieniędzy

Minister turystyki Malty ogłosił kilka dni temu plan, który miałby wspomóc turystykę kraju. Clayton Bartolo wpadł na pomysł dopłacania urlopowiczom, którzy zdecydują się przyjechać na wakacje na wyspę. Aby otrzymać dopłatę, musieliby zarezerwować przynajmniej 3-dniowy pobyt w państwie.

Malta już 1 czerwca zamierza znieść dużą część restrykcji związanych z koronawirusem i od tego momentu będzie możliwość uzyskania dopłaty do wakacji tutaj. O przydzielenie takiego dodatku finansowego będą mogli starać się turyści, którzy zarezerwują nocleg w lokalnym hotelu na min. 3 noce.

O jaką kwotę mogą starać się przyjezdni? Jeśli w grę będzie wchodził pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu, dopłata będzie wynosiła 200 euro (ok. 900 zł). Osoby przebywające w hotelu 4-gwiazdkowym będą mogły postarać się o otrzymanie 150 euro (ok. 680 zł), a w 3-gwiazdkowym - 100 euro (ok. 450 zł). Co ciekawe, jeśli zdecydujecie się na urlop na wyspie Gozo, możecie liczyć na dodatkowe 10 proc. od podanych wyżej kwot.

Chcemy sprawić, by hotele na Malcie były w uprzywilejowanej pozycji w momencie, gdy międzynarodowa turystyka zostanie wznowiona - powiedział minister turystyki Malty, Clayton Bartolo.

Część dodatku dla turystów będzie finansowana z budżetu Maltańskiej Organizacji Turystycznej, a część będą dokładały same hotele.

Obecnie wyspa cieszy się najwyższym wskaźnikiem zaszczepionych obywateli w Europie - już 42 proc. mieszkańców otrzymało przynajmniej 1 dawkę szczepionki. Przypominamy też, że od początku pandemii koronawirusem zaraziło się tutaj ponad 29,5 tys. osób, z czego 402 zmarły.

Źródło: Fly4free