Zamknij

Malta wprowadza obowiązkowe testy na Covid-19 dla Polaków. Ale tylko z dwóch miast

23.10.2020 09:25
Malta
fot. Shutterstock

Malta wprowadziła nowe restrykcje dla podróżujących z Polski, a dokładnie z dwóch miast. Od 23 października pasażerowie lotnisk w Gdańsku i Krakowie muszą przed wjazdem na wyspę przedstawić negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa  – czytamy na stronie Visit Malta. Zmiany dotkną też podróżujących z innych miast, głównie europejskich. 

Podróż na Maltę wiążę się z nowymi ograniczeniami. Władze kraju wprowadziły podział krajów pod względem bezpieczeństwa epidemiologicznego oraz obowiązek przedstawiania negatywnych wyników testów na Covid-19 przez turystów z części państw lub konkretnych lotnisk.

Malta. Obowiązkowe testy dla pasażerów z Krakowa i Gdańska

Od 23 października turyści przylatujący na Maltę z Krakowa i Gdańska zobowiązani są do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR na obecność koronawirusa wykonanego nie później niż 72 godziny przed przybyciem na Maltę.

Podróżni, którzy po przylocie nie będą mieć przy sobie wyniku takiego badania, zostaną poddani testowi na miejscu (na lotnisku) i w razie potrzeby skierowani na kwarantannę. Turystów przylatujących z pozostałych lotnisk w Polsce nie dotyczy obowiązek przedstawiania negatywnego wyniku testu na Covid-19. 

Zobacz także

Zmiany dotkną mocno linię Ryanair, która wciąż lata na Maltę z Krakowa i Gdańska. Problemów nie powinni mieć na razie pasażerowie linii Wizz Air, którzy latają na Maltę z Katowic. Po powrocie z Malty do Polski nie ma konieczności odbywania kwarantanny.

Tego typu restrykcje obowiązują nie tylko podróżnych z Polski, ale też przylatujących z Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Czech, Francji, Węgier, Irlandii, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Tunezji. 

Po przylocie na Maltę wszyscy pasażerowie mają sprawdzaną temperaturę oraz są zobowiązani wypełnić formularz podróży wraz z deklaracją, że w ostatnim czasie nie przebywali na terenie kraju spoza listy państw bezpiecznych.

Źródło: visitmalta.com