Zamknij

Ulubiona wakacyjna destynacja Polaków otwiera granice. Podróżni muszą jednak spełnić pewien warunek

02.04.2021 10:07
Malta otwiera granice dla Polaków. Podróżni muszą jednak spełnić pewien warunek
fot. SHUTTERSTOCK

Malta wraz z początkiem czerwca ponownie otworzy swoje granice i znów zacznie przyjmować turystów. Jak się jednak okazuje, podróżować na wyspę będą mogły jedynie osoby przybywające z krajów Unii Europejskiej, którzy spełnią pewien warunek.

Malta, położona w Europie Południowej na Morzu Śródziemnym, jest niezwykle popularnym kierunkiem wakacyjnym. Nie ma się co dziwić. Skaliste wybrzeża, niesamowite plaże i klify oraz bogactwo zabytków w Valletcie rokrocznie przyciągają tysiące turystów, zarówno tych nastawionych na aktywny wypoczynek, jak i marzących o błogim relaksie. Dlatego informacja o ponownym otwarciu granic Malty z pewnością ucieszy wielu Polaków.

Malta otwiera granice, jednak nie dla wszystkich

Jak podaje portal Rp.pl za Malta Tourism Authority, 1 czerwca ulubiona wakacyjna destynacja Polaków wznawia międzynarodowy ruch turystyczny. Wszystko dzięki szybkiemu tempu szczepień na Malcie oraz w innych krajach i co za tym idzie, mniejszemu ryzyku zachorowania zarówno wśród mieszkańców wyspy, jak i zagranicznych turystów.

Malta będzie wpuszczać podróżnych na podstawie ustalonych wcześniej kryteriów podziału krajów na trzy strefy. Mieszkańcy państw z listy czerwonej oraz bursztynowej (na której znajduje się m.in. Polska) od 1 czerwca będą mogli podróżować na wyspę pod warunkiem, że zostali zaszczepieni dwoma dawkami szczepionki na koronawirusa. Ponadto muszą przybywać z krajów Unii Europejskiej lub państw, z którymi Malta zawarła bilateralne umowy zdrowotne. Co warte podkreślenie, szczepienie musi być wykonane nie później niż na 10 dni przed wjazdem na wyspę. 

Z kolei osoby, które przybywają z państw z listy bursztynowej i nie są zaszczepione, zobowiązane są do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR w kierunku koronawirusa. Test musi zostać wykonany nie później niż 72 godziny przed przylotem.

Jeśli chodzi o mieszkańców państw z listy zielonej, to mogą oni podróżować na Maltę bez żadnych ograniczeń.

Malta jest bardzo popularnym kierunkiem wśród polskich podróżników. Turystyka odgrywa kluczową rolę w krajowej gospodarce, dlatego cieszymy się, że 1 czerwca będziemy mogli powitać przyjezdnych z Polski - dodaje przedstawiciel Malta Tourism Authority, cytowany przez portal Rp.pl.

RadioZET.pl/Rp.pl