Zamknij

Malta zamyka granice dla podróżujących. Zakaz wjazdu dla obywateli kilku krajów

Redakcja
12.03.2020 14:01
samolot
fot. pixabay

Premier Malty, Robert Abela, poinformował, że podróżni z Niemiec, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii nie będą od czwartku (12 marca) wpuszczani na terytorium kraju. Wcześniej, w poniedziałek, wyspiarskie państwo zdecydowało o zakazie wjazdu dla przyjezdnych z Włoch.

Jak donosi dziennik "Malta Independent", decyzja wejdzie w życie o północy. Oznacza to, że wszystkie loty i rejsy z objętych zakazem krajów zostaną odwołane. Wyjątkiem są dostawy żywności i leków. Zakaz jest bezterminowy.

Malta: zakaz wjazdu dla podróżujących

Robert Abela oznajmił, że zdecydował się wprowadzić zakaz z powodu gwałtownego wzrostu liczby wykrytych przypadków zakażeń nowym koronawirusem w tych krajach. We wszystkich czterech liczba zakażonych przekroczyła 500. Najgorzej jest w Hiszpanii, gdzie wykryto 2100 zakażeń wirusem, a 47 osób zmarło.

Maltański rząd zdecydował ponadto, że wszyscy podróżni przybyli w ostatnich dniach z objętych restrykcjami krajów muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie. Zignorowanie nakazu będzie wiązać się z karą w wysokości 1000 euro.

Jak dotąd na Malcie zakażenie COVID-19 wykryto u sześciu osób.

O zamknięciu granic poinformowały również władze USA. Od północy w piątek (czyli od 13 marca) na 30 dni zostają zawieszone wszystkie przyjazdy z Europy do Stanów Zjednoczonych – powiedział w orędziu w sprawie koronawirusa prezydent USA Donald Trump 

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

RadioZET.pl/PAP/NC