Zamknij

Mandat za selfie. Turyści ukarani za przekroczenie polsko-rosyjskiej granicy

17.09.2020 09:30
Znak graniczny
fot. Wojciech Strozyk/Reporter/East News

Czworo turystów mimo zakazu weszło na pas drogi granicznej, a jeden z nich nielegalnie przekroczył polsko-białoruską granicę, by zrobić sobie selfie. Cała grupa została zatrzymana przez funkcjonariuszy z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i ukarana mandatami. 

Jak podaje portal strazgraniczna.pl, funkcjonariusze z placówki SG w Krynkach zauważyli ślady butów, świadczące o tym, że ktoś wszedł na pas drogi granicznej i przekroczył granicę z Białorusią. Bardzo szybko udało się odnaleźć sprawców. 

Podlasie. Mandat za nielegalne przekroczenie granicy

Funkcjonariusze wylegitymowali troje obywateli Holandii (dwóch mężczyzn oraz kobieta) oraz obywatelkę Polski, którzy przebywali w tej okolicy turystycznie. Grupa zwiedzających zlekceważyła tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa. Turyści weszli na pas drogi granicznej i postanowili zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Fotografie okazały się jednak bardzo kosztowne. 64-letni obywatel Holandii, który nielegalnie przekroczył granicę, został ukarany grzywną w wysokości 500 zł. Pozostałe trzy osoby za złamanie zakazu wejścia na pas drogi granicznej dostały mandat po 200 zł.

Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwowej w trakcie turystycznych wycieczek. 

– Niezastosowanie się do zakazu jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej czuwają nad tym, aby przepisy te były przestrzegane – poinformowano. 

Źródło: podlaski.strazgraniczna.pl