Zamknij

Martyna Wojciechowska pokazuje nietypową atrakcję w Polsce. To tajemniczy wrak samolotu

13.01.2021 13:12
Martyna Wojciechowska
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Podróżniczka podzieliła się z internautami zdjęciem oryginalnej atrakcji turystycznej, którą można znaleźć w Polsce. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić tego miejsca, warto nadrobić.

Martyna Wojciechowska regularnie zamieszcza w sieci zdjęcia ciekawych miejsc, które warto choć raz w życiu odwiedzić. Część z nich położona jest w odległych krajach, a inne można znaleźć w Polsce. Ostatnio dziennikarka wrzuciła na Instagram fotkę nietypowej atrakcji turystycznej, którą znajdziemy właśnie w naszym kraju.

Na profilu Wojciechowskiej pojawiła się fotografia wraku samolotu zlokalizowanego nad samą wodą. Okazuje się, że taka perełka jest charakterystycznym punktem jednej z niewielkich miejscowości w woj. opolskim. Zobaczcie, skąd się tam wzięła i dlaczego warto ją obejrzeć.

Martyna Wojciechowska pokazuje nietypową atrakcję w Polsce

Podróżniczka podzieliła się ze swoimi fanami informacją o ciekawym do odwiedzenia miejscu. W ostatnim poście pokazała wrak samolotu i zdradziła, gdzie można go znaleźć. Okazuje się, że taka atrakcja jest w naszym kraju - dokładnie w miejscowości Stare Oleśno w woj. opolskim.

Tajemnicze miejsce gdzieś na krańcu świata? Nie. To POLSKA, a dokładniej STARE OLEŚNO. Wrak samolotu pasażerskiego pełni w tej niewielkiej miejscowości funkcję atrakcji turystycznej. Znajduje się na małej wyspie na jeziorze. Ktoś z Was kiedyś odwiedził to miejsce? - podpisała fotografię.

Wrak, o którym pisze Wojciechowska, to wąskokadłubowy turbośmigłowy samolot pasażerski Antonow An-24, który produkowano w latach 1959–1979. Znajduje się on na terenie ośrodka wypoczynkowego Annpol otoczonego Borami Stobrawskimi. W tych okolicach można nie tylko wypocząć, ale też aktywnie spędzić czas - np. na spływach kajakowych czy rowerach wodnych.

Internauci, którzy uważnie śledzą profil dziennikarki, są zachwyceni zdjęciami atrakcji turystycznej, jaką rekomenduje. Część widzi ją po raz pierwszy, a część miała okazję udać się już w te strony.

Kilkanaście lat temu jedno z najbardziej obleganych kąpielisk w okolicy.

 

Jestem w szoku. Co jakiś czas przejeżdżałem przez Stare Oleśno, ale nie spodziewałem się tam takiej atrakcji.

 

Chcę tam jechać!

A wy mieliście okazję zobaczyć to miejsce z bliska?