Zamknij

Masz problem w porozumiewaniu się za granicą? Te gadżety rozwiążą twój problem!

Redakcja
16.01.2018 14:00
Masz problem w porozumiewaniu się za granicą? Te gadżety rozwiążą twój problem!
fot. Twitter/IconSpeak

Na gadżetach znajdują się uniwersalne symbole, które usprawniają komunikację w każdym miejscu na świecie. Podróżowanie staje się łatwiejsze!

Czy zdarzyło ci się podczas podróży, że nagle zapomniałeś jakiegoś słowa lub wyrażenia i miałeś problem z komunikacją z miejscowymi? Koszulki, etui na telefon czy torby bawełniane firmy IconSpeak rozwiążą twój problem.

I wszystko jasne!

Gadżety przydadzą się szczególnie wtedy, kiedy nie znasz języka w danym kraju lub po prostu zapomniałeś, jak mówi się: „Przepraszam, czy ten autobus jedzie do miasta”?

Koszulka gadżety
fot. Twitter/IconSpeak

Na produktach zamieszczono szereg symboli, które są z założenia uniwersalne i zrozumiałe dla ludzi z całego świata. Na koszulkach, etui czy torbach bawełnianych nadrukowano 40 obrazków, które pozwolą porozumieć się za granicą. Od teraz nie musisz przejmować się barierą językową, bo IconSpeak ułatwia komunikację podczas podróży.

Czytelne i wygodne

Na pomysł stworzenia oryginalnych gadżetów dla podróżników wpadło trzech przyjaciół, którzy po różnych przygodach w trakcie swojej wyprawy po Wietnamie, zapragnęli złamać barierę językową.

Gadżety Telefon
fot. Twitter/IconSpeak

I tak postanowili stworzyć szereg uniwersalnych symboli, które zrozumieją ludzie z całego świata. Ale ważna była nie tylko czytelność, ale i ich łatwość w użytkowaniu. Stąd pomysł na stworzenie gadżetów, które są praktyczne, ułatwiają komunikację i ciężko je zgubić. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się koszulki.

Ile warta jest „gadżetowa” komunikacja?

Pomysł wydaje się bardzo dobry, wykonanie produktów również. Idea tego projektu nawiązuje do narzędzi komunikacji alternatywnej i wspomaganej (AAC). Na czym to polega? Jest to po prostu zestaw metod umożliwiający komunikowanie się osobom, które z różnych powodów nie mogą posługiwać się mową werbalną. Aby ułatwić im komunikację, wykorzystuje się specjalne tablice, zestawy symboli zawieszonych na szyi czy też kamizeli komunikacyjne.

Gadżety
fot. Twitter/IconSpeak

Takie rozwiązanie świetnie sprawdziło się też w przypadku osób podróżujących po świecie. Za koszulkę firmy IconSpeak trzeba zapłacić średnio 33 dolary, czyli ok. 115 zł. Bawełniana torba (lub plecaczek) oraz etui na telefon kosztuje 22 dolary, czyli niecałe 75 zł.

Zagłosuj

Uważasz, że gadżety IconSpeak mogą być pomocne?

Liczba głosów:

Źródło: national-geographic.pl, iconspeak.world

___

RadioZET.pl/NC