Zamknij

Popularne egzotyczne wyspy zamknięte. MSZ odradza podróże w te rejony

19.08.2020 14:19
Seszele
fot. Fotolia

Mauritius i Madagaskar są wciąż zamknięta dla turystów z powodu pandemii koronawirusa. Seszele otworzyły na początku miesiącu swoje granice dla podróżnych, ale tylko z krajów niskiego ryzyka. Polska nie znalazła się jednak na tej "bezpiecznej" liście. 

Pandemia koronawirusa odcisnęła mocne piętno na branży turystycznej. Chociaż od momentu wznowienia ruchu międzynarodowego z Polski coraz więcej osób podróżuje za granicę, wiele popularnie wakacyjnych krajów jest wciąż zamkniętych dla turystów. 

Mauritius, Madagaskar i Seszele. Zamknięte granice dla Polaków

Obecnie granice Mauritiusa są zamknięte dla obywateli państw trzecich - władze nie ogłosiły jeszcze daty ich otwarcia. Loty komercyjne są zawieszone do września bieżącego roku z wyjątkiem lotów cargo, repatriacyjnych i z pomocą humanitarną. Nie ma decyzji w sprawie daty i warunków wznowienia ruchu turystycznego.

Również granice Madagaskaru są zamknięte i nie jest ogłoszona data ich ponownego otwarcia. Loty komercyjne są zawieszone do odwołania z wyjątkiem lotów cargo, repatriacyjnych i z pomocą humanitarną. Po kilku tygodniach zniesionych obostrzeń, wobec dynamicznego wzrostu zachorowań, na początku lipca br. po raz drugi podjęto decyzję o zamknięciu i izolacji stolicy Antananarivo. Rząd planuje wznowić ruch turystyczny na położoną na północy kraju wyspę Nosy Be od października br.

Od 1 sierpnia można natomiast dostać się na Seszele. Od 1 sierpnia uruchomione na Seszelach komercyjne zagraniczne połączenia lotnicze, a władze zezwoliły na wjazd osobom, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały w krajach niskiego ryzyka. Na regularnie aktualizowanej liście krajów niskiego ryzyka nie ma jednak na razie Polski.

Osoby wjeżdżające na Seszele muszą okazać wynik negatywnego testu na COVID-19 wykonanego najpóźniej na 48 godzin przed wylotem. Dodatkowo obowiązkowy jest test PCR na lotnisku w Mahé po przylocie na Seszele, który kosztuje 50 dolarów amerykańskich. Turyści zobowiązani są do przebywania wyłącznie w resortach hotelowych, bez możliwości wychodzenia na zewnątrz.

Źródło: PAP