Zamknij

Mauritius w końcu otwiera się na turystów. Znamy warunki wjazdu i datę otwarcia

15.06.2021 13:43
Mauritius
fot. Shutterstock

Mauritius, po długim okresie zamknięcia, od 15 lipca w końcu otwiera się na zagranicznych turystów. Osoby planujące wakacje na tej rajskiej wyspie muszą jednak przygotować się na liczne restrykcje i ograniczenia – szczególnie na początku sezonu.  

Władze Mauritiusa, popularnego turystycznie wyspiarskiego państwa, opublikowały plan przyjmowania turystów. Pierwsze zmiany planowane są od 15 lipca – restrykcyjne warunki wjazdu mogę jednak odstraszyć wielu podróżujących. Znacznie łatwiej będzie można planować wakacje na Mauritiusie od października. O czym turyści powinni wiedzieć i pamiętać? 

Mauritius zaprasza turystów od 15 lipca

Plan otwierania turystyki na Mauritiusie podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmuje okres od 15 lipca do 30 września. Osoby planujące urlop muszą przed podróżą wykonać test PCR na obecność koronawirusa (nie starszy niż 72 godziny), a po dotarciu na wyspę – odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę (bez względu na to, czy posiadamy zaświadczenie o szczepieniu). 

Jeszcze przed przylotem należy zarezerwować miejsce w jednym z zatwierdzonych przez rząd ośrodków do odbycia kwarantanny. W siódmym i czternastym dniu pobytu turyści muszą przejść dodatkowy test PCR. W przypadku wyniku negatywnego, po dwóch tygodniach izolacji, można do woli korzystać z uroków Mauritiusa.  

Zdecydowanie łatwiejsze warunki wjazdu będą obowiązywać od października – szczególnie dla osób, które przyjęły pełną dawkę szczepionki. Ta grupa turystów wciąż będzie musiała wykonywać test PCR, ale nie będzie już konieczności odbycia kwarantanny czy kolejnych testów. 

W przypadku osób niezaszczepionych będą obowiązywały takie same warunki wjazdu, jak w pierwszym etapie otwierania turystyki – test oraz 14-dniowa kwarantanna po przylocie. 

Źródło: mymauritius.travel, businesstraveller.com, Fly4free