Zamknij

McDonald’s we wnętrzu starego samolotu. To ich najlepszy oddział na świecie

08.06.2020 10:38
McDonald’s w samolocie, Nowa Zelandia
fot. Shutterstock

To jeden z "najfajniejszych" oddziałów McDonald’s na świecie. Nietypowy lokal znajduje się w Nowej Zelandii, we wnętrzu starego samolotu typu Douglas DC-3. Od kilku lat miejsce to cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. 

Douglas DC-3 nie stoi wyłącznie jako obiekt do robienia pamiątkowych zdjęć. To również restauracja sieci McDonald’s. We wnętrzu starego samolotu stworzono skromną salę z czerwonymi stolikami, w której zmieści się 20 osób. Lokal znalazł się w zestawieniu "World's Coolest McDonald's", czyli najfajniejszych oddziałów McDonald's na świecie. 

McDonald’s w samolocie

Nietypowa restauracja powstała w 1990 roku w wycofanej z eksploatacji maszynie, na terenie dawnego parkingu samochodowego w Taupo (Nowej Zelandii). Wcześniej samolot stał nieużywany przez 24 lata.

Po tym, jak powstał pomysł stworzenia oddziału McDonald’s, wygląd zewnętrzny maszyny zdecydowanie się zmienił. Nowy właściciel najpierw pomalował samolot na kolor srebrno-czerwony, a z czasem na srebrno-czarno-żółty. Wnętrze starej maszyny zaadaptowano na restaurację. 

McDonald’s samolot
fot. Shutterstock

Do środka samolotu wchodzi się najpierw przez tradycyjną restaurację (gdzie można też złożyć zamówienie), a następnie specjalnymi schodami do góry, na pokład. Samolot ma zdemontowane silniki, ale przeszklone drzwi, śmigła i kokpit zachowano w oryginalnym stanie. Każdy, kto chce zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w kokpicie pilotów, może poprosić obsługę restauracji o otworzenie drzwi.

Z upływem czasu lokal zaczął zdobywać na popularności, a media społecznościowe zalewały zdjęcia z tego miejsca.

W 2013 roku McDonald’s we wnętrzu samolotu trafił na listę "najfajniejszych lokali tej sieci". Dziś oddział w Nowej Zelandii jest atrakcją samą w sobie i wiele osób zagląda do Taupo właśnie dla tego miejsca.